Maciej Skorża poprowadził pierwszy trening Lecha Poznań. I zdobył się na DUŻE wyznanie

Maciej Skorża już rządzi w Lechu
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express

Nowa miotła już działa w Poznaniu. Maciej Skorża (49 l.) wziął udział w pierwszym treningu Lecha po objęciu stanowiska szkoleniowca tego zespołu. Po zajęciach nie krył zadowolenia z tego, co zobaczył - Nie pamiętam, kiedy tak długo rozmawiałem z klubem. Nie chodziło o finanse, bo tutaj porozumienie osiągnęliśmy natychmiast. Ale chcieliśmy ustalić, jakich błędów nie popełnić. A w meczu z Legią drużyna zagrała bardzo dobry mecz - powiedział na konferencji prasowej Skorża.

- I Lech, i ja mamy coś do udowodnienia w polskiej piłce. To nas zbliżyło do siebie i spowodowało, że znów zasiadam na ławce trenerskiej Lecha. Ze mną dwa intensywne dni. To grupa bardzo zmotywowanych ludzi, jestem pełen pozytywnej energii. Chcę te wszystkie elementy spiąć w całość. Poza tym bardzo stęskniłem się za pytaniami dziennikarzami – uśmiechnął się na konferencji prasowej Maciej Skorża.

Wcześniej Skorża był szkoleniowcem poznańskiego Lecha w sezonie 2014/15. Na konferencji nie zabrakło pytań o to, dlaczego tuż po objęciu roli trenera nie poprowadził zespołu w meczu z Legią, a zaczął pracę po tym spotkaniu.

Młoda reprezentantka Polski poszła w ślady Roberta Lewandowskiego! Bayern sięgnął po Weronikę Zawistowską!

- To nie tak, że nie chciałem poprowadzić drużyny z Legią. Rozmowy rozpoczęliśmy po odejściu Darka Żurawia i one długo trwały. Nie pamiętam, kiedy tak długo rozmawiałem z klubem. Nie chodziło o finanse, bo tutaj porozumienie osiągnęliśmy natychmiast. Ale chcieliśmy ustalić, jakich błędów nie popełnić. A w meczu z Legią drużyna zagrała bardzo dobry mecz – zaznaczył Skorża, który nie chce stawiać drużynie celów.

Lewandowski wcześniej był EGOISTĄ?! Ten moment miał go odmienić!

- W rozmowach z zawodnikami na razie nie chcę wybiegać dalej niż do meczu z Rakowem. Chcę poznać drużynę, wykorzystać te sześć meczów. Chcę stworzyć jak najlepsze środowisko do rozwoju zawodników. Powiedziałem zawodnikom, żeby przekraczali swoje limity – dodał.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze