Młoda reprezentantka Polski poszła w ślady Roberta Lewandowskiego! Bayern sięgnął po Weronikę Zawistowską!

2021-04-13 16:08 Damian Okła
Weronika Zawistowska
Autor: Instagram/w_zawistowska10 Weronika Zawistowska

Grono reprezentantek Polski w niemieckiej Bundeslidze powiększa się! Tym razem za naszą zachodnią granicę przeprowadzi się 21-letnia Weronika Zawistowska. We wtorkowe popołudnie okazało się, że reprezentantka biało-czerwonych podpisała trzy letni kontrakt z Bayernem Monachium. Młoda zawodniczka poszła więc śladami Roberta Lewandowskiego, który na co dzień również występuje w klubie z Bawarii. Zawistowska najbliższy sezon spędzi jednak w innym zespole.

21-latka pochodząca z Warszawy to jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia. Mimo tego, że najważniejsze momenty kariery dopiero przed nią, na swoim koncie ma już kilka znaczących tytułów. W latach 2015-2019 występowała w Górniku Łęczna, z którym zdobyła dwa tytuły mistrza Polski. Następnie przeniosła się do Czarnych Sosnowiec. Drużyna Zawistowskiej prowadzi obecnie w tabeli Ekstraligi i jest na najlepszej drodze do zdobycia tytułu. Niewykluczone więc, że 21-latka wyjedzie do Niemiec z trzema mistrzostwami kraju na koncie. W swoim dorobku ma również Puchar Polski zdobyty w 2018 roku. Jej dobra postawa w klubie przełożyła się na powołania do reprezentacji Polski, gdzie również radziła sobie doskonale. Jej umiejętności dostrzegli w Bayernie Monachium. Niemiecki klub zdecydował się ściągnąć do siebie 21-latkę.

Lewandowski wcześniej był EGOISTĄ?! Ten moment miał go odmienić!

We wtorek poinformowano, że Polka związała się trzyletnim kontraktem z Bawarczykami. Na debiut Zawistowskiej w barwach Bayernu będziemy musieli jednak nieco zaczekać. Pierwszy sezon zawodniczka ma spędzić na wypożyczeniu i najprawdopodobniej będzie grała dla FC Koeln. To szansa dla 21-latki aby zapoznać się z nowymi rozgrywkami. W galerii znajdziecie pierwsze słowa Zawistowskiej po podpisaniu kontraktu z Bayernem.

Wściekły ekolog zaatakował Agnieszkę Radwańską. Jedna butelka rozpętała burzę

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze