Marek Papszun

i

Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

Co zanotował Fernando Santos?

Marek Papszun pochwalił tego zawodnika, również w kontekście obecności selekcjonera. „Wykorzystał swą szansę”

2023-02-18 20:26

Fernando Santos kontynuuje swoje podróże po stadionach ekstraklasy. Był już w Gdańsku, Płocku i Warszawie, w sobotnie późne popołudnie zawitał do deszczowej Częstochowy. Raków pokonał Górnika 2:0, w wyjściowych jedenastkach obu drużyn kibice naliczyli w sumie pięciu potencjalnych kadrowiczów.

- Prawdę mówiąc nie wiedziałem o wizycie selekcjonera, dowiedziałem się o niej po meczu – tłumaczył na konferencji prasowej Marek Papszun. Trudno jednak przypuszczać, by nawet mając wcześniej stosowną wiedzę, desygnował do gry większą liczbę polskich graczy. Raków ma w końcu bardzo konkretny i jasny cel, w którym paszport zawodnika nie jest rzeczą najistotniejszą. Dlatego szkoleniowiec Rakowa przede wszystkim cieszył się ze zwycięstwa.

- Klątwa zdjęta, skończyło się wyliczanie... - westchnął głęboko po końcowym gwizdku. Raków nie wygrał żadnego z czterech wcześniejszych meczów ligowych z Górnikiem, więc mógł mieć obawy przed sobotnią konfrontacją. - Mecze z zabrzanami zawsze są trudne, choć ten... nie był, bo zagraliśmy z energią i pasją. Górnik chciał grać z nami otwarte spotkanie, i dlatego w nim przeważaliśmy – wyjaśniał przyczyny sukcesu Marek Papszun.

Wśród wielu komplementów dla swych podopiecznych, zdecydowanie najwięcej ciepłych słów – zapewne nieprzypadkowo w kontekście obecności Fernando Santosa – skierował pod adresem Bena Ledermana. To jeden z dwóch graczy w wyjściowym składzie Rakowa z polskim paszportem. - Wiele naszych akcji zaczynało się od niego, grał też bardzo odpowiedzialnie ze świadomością, że ma na koncie żółtą kartkę. Nie wiem, kogo poszukuje do swego drużyny selekcjoner i kogo przyjechał obserwować. Ale widząc, jak dziś pracował Ben sądzę, że swoją ewentualną szansę wykorzystał – ocenił postawę swego pomocnika trener lidera ekstraklasy.

Sonda
Czy Raków Częstochowa zdobędzie tytuł mistrza Polski?
PKO Ekstraklasa Raport 13.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze