Marek Papszun przerwał milczenie. Wypowiedział się o przyszłości, istotna deklaracja trenera

2021-11-23 9:10
Marek Papszun
Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

Legia Warszawa znalazła się w jednym z największych kryzysów w historii klubu. Mistrzowie Polski w miniony weekend przegrali siódmy mecz z rzędu i ugrzęźli w strefie spadkowej. Znalezienie więc trenera, który zdoła wyciągnąć zespół z kryzysu jest sprawą priorytetową. Ostatnio bardzo dużo mówi się o ewentualnym zatrudnieniu Marka Papszuna. Szkoleniowiec zabrał głos dotyczący swojej przyszłości.

Nikt nie może uwierzyć w to, co dzieje się z Legią Warszawa. Tak gigantycznych kłopotów nie zapowiadało nic, bo choć każdemu zespołowi może przydarzyć się słabszy okres, to mistrzowie są w bardzo głębokim dołku i na razie nie zanosi się na to, aby mieli się z niego wygrzebać. Nie pomogło nawet zwolnienie Czesława Michniewicza i zatrudnienie Marka Gołębiewskiego.

Gol sezonu w Ekstraklasie? Huknął jak z armaty. Takiego gola nie powstydziłby się nawet Lewandowski [WIDEO]

Papszun w Legii? Szkoleniowiec przerwał milczenie

Legia jak przegrywała tak przegrywa nadal. Pewnym światełkiem w tunelu mogła być druga połowa niedzielnego starcia z Górnikiem Zabrze. Wówczas warszawianie zdołali odrobić dwubramkową stratę i naciskali na rywali. Wydawało się, że to oni są bliżsi strzelenia trzeciego gola, ale ostatecznie trzy punkty zainkasowali Górnicy, którzy zdobyli bramkę w ostatnich sekundach.

Problemy finansowe w PZPN! Paulo Sousa się do nich przyczynił, Cezary Kulesza nie będzie szczęśliwy

Siódma porażka z rzędu, dziesiąta w trzynastu meczach... Taki bilans mistrzów Polski jest aż nie do wyobrażenia, ale jest faktem. W Legii trwają gorączkowe poszukiwania trenera, który mógłby wyciągnąć zespół z kryzysu. Najrozsądniejszym posunięciem wydaje się zatrudnienie Marka Papszuna. Szkoleniowiec świetnie radzi sobie od lat w Rakowie Częstochowa.

Sonda
Czy Marek Papszun byłby odpowiednim trenerem dla Legii?

Papszun powiedział ważne słowa. Mowa o przyszłości

Tak naprawdę sukcesy tego zespołu to w zdecydowanej mierze zasługa właśnie szkoleniowca. Nie dziwi więc, że większe kluby zerkały w kierunku Częstochowy, aby wyciągnąć Papszuna z Rakowa. Nie jest to jednak takie łatwe, bo szkoleniowiec do czerwca przyszłego roku związany jest umową z klubem i nie zanosi się na to, aby miał zmienić miejsce pracy.

Tak wynika również z jego słów. W rozmowie z Canal+ padła jasna deklaracja Papszuna. - Na razie nic nie zmieniam, jestem tu z Rakowem. Kontrakt wygasa mi w czerwcu, różne rzeczy mogą się wydarzyć. Zobaczymy, co życie przyniesie - przekazał szkoleniowiec Rakowa Częstochowa. Niewykluczone więc, że Legia będzie musiała poszukać gdzie indziej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze