Marek Papszun

i

Autor: Cyfrasport Marek Papszun to najlepszy trener ubiegłego sezonu Ekstraklasy

Mecz kolejki w Gliwicach. Pierwszy taki wyczyn Rakowa Częstochowa

2021-07-25 17:08

W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy mogliśmy być świadkami meczu sezonu. Raków Częstochowa wygrał w Gliwicach z Piastem 3:2 po spotkaniu pełnym emocji, zwrotów akcji i pięknych trafień. Częstochowianie byli już jedną nogą na skórce od banana, ale to gospodarze wypuścili z rąk niemal pewne trzy punkty.

Piłkarze Rakowa Częstochowa nie wyglądali na zmęczonych wojażami w europejskich pucharach, choć w Gliwicach zaliczyli lekki falstart. Już w 5. minucie prowadzenie dla Piasta uzyskał Michał Chrapek, który zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego.

Goście ocknęli się jeszcze przed przerwą. W 43. minucie skutecznym wolejem zza pola karnego popisał się Mateusz Wdowiak. Po zmianie stron obie drużyny jeszcze bardziej podkręciły tempo, a w 66. minucie kolejny cios wyprowadził Piast. Znakomitą akcję Martina Konczkowskiego wykończył Patryk Sokołowski.

Cztery minuty później gości mógł dobić Patryk Lipski, ale zmarnował rzut karny. Jak się później okazało - jedenastka powinna zostać powtórzona, bowiem jeszcze przed strzałem w polu karnym pojawiło się kilku zawodników Rakowa.

Pudło Lipskiego zemściło się po kilkudziesięciu sekundach. Do remisu doprowadził Wiktor Długosz, następnie w 73. minucie z jedenastu metrów nie pomylił się Ivi Lopez. Hiszpański piłkarz już wcześniej mógł zranić gospodarzy, ale jego strzał z rzutu wolnego w kapitalnym stylu na poprzeczkę sparował František Plach.

Raków miał pod koniec spotkania chwile, w których drżał o trzy punkty, ale ostatecznie to on zgarnął pełną pulę. Częstochowianie pierwszy raz w historii wygrał w Gliwicach.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:3

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Arkadiusz Pyrka (80. Michael Ameyaw), Michał Chrapek, Tiago Alves (25. Dominik Steczyk), Patryk Sokołowski, Kristopher Vida (46. Patryk Lipski) - Michał Żyro (65. Alberto Toril).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenic - Mateusz Wdowiak (83. Maciej Wilusz), Marko Poletanovic, Daniel Szelągowski (63. Wiktor Długosz), Giannis Papanikolaou (67. Marcin Cebula), Ivi Lopez, Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (63. Alexandre Guedes, 83. Sebastian Musiolik)

Najnowsze