Mecz kolejki w Gliwicach. Pierwszy taki wyczyn Rakowa Częstochowa

2021-07-25 17:08
Marek Papszun
Autor: Cyfrasport Marek Papszun to najlepszy trener ubiegłego sezonu Ekstraklasy

W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy mogliśmy być świadkami meczu sezonu. Raków Częstochowa wygrał w Gliwicach z Piastem 3:2 po spotkaniu pełnym emocji, zwrotów akcji i pięknych trafień. Częstochowianie byli już jedną nogą na skórce od banana, ale to gospodarze wypuścili z rąk niemal pewne trzy punkty.

Piłkarze Rakowa Częstochowa nie wyglądali na zmęczonych wojażami w europejskich pucharach, choć w Gliwicach zaliczyli lekki falstart. Już w 5. minucie prowadzenie dla Piasta uzyskał Michał Chrapek, który zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego.

Goście ocknęli się jeszcze przed przerwą. W 43. minucie skutecznym wolejem zza pola karnego popisał się Mateusz Wdowiak. Po zmianie stron obie drużyny jeszcze bardziej podkręciły tempo, a w 66. minucie kolejny cios wyprowadził Piast. Znakomitą akcję Martina Konczkowskiego wykończył Patryk Sokołowski.

Cztery minuty później gości mógł dobić Patryk Lipski, ale zmarnował rzut karny. Jak się później okazało - jedenastka powinna zostać powtórzona, bowiem jeszcze przed strzałem w polu karnym pojawiło się kilku zawodników Rakowa.

Pudło Lipskiego zemściło się po kilkudziesięciu sekundach. Do remisu doprowadził Wiktor Długosz, następnie w 73. minucie z jedenastu metrów nie pomylił się Ivi Lopez. Hiszpański piłkarz już wcześniej mógł zranić gospodarzy, ale jego strzał z rzutu wolnego w kapitalnym stylu na poprzeczkę sparował František Plach.

Raków miał pod koniec spotkania chwile, w których drżał o trzy punkty, ale ostatecznie to on zgarnął pełną pulę. Częstochowianie pierwszy raz w historii wygrał w Gliwicach.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:3

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Arkadiusz Pyrka (80. Michael Ameyaw), Michał Chrapek, Tiago Alves (25. Dominik Steczyk), Patryk Sokołowski, Kristopher Vida (46. Patryk Lipski) - Michał Żyro (65. Alberto Toril).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenic - Mateusz Wdowiak (83. Maciej Wilusz), Marko Poletanovic, Daniel Szelągowski (63. Wiktor Długosz), Giannis Papanikolaou (67. Marcin Cebula), Ivi Lopez, Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (63. Alexandre Guedes, 83. Sebastian Musiolik)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE