Marco Terrazzino

Autor: Cyfrasport Marco Terrazzino stzrelił dwa gole dla Lechii w wygranym 2:1 meczu z Zagłębiem

Młodszy brat znanego tancerza bohaterem Lechii. Tak Terrazzino zatańczył z Zagłębiem [WIDEO]

2021-11-07 15:02

Do Lechii trafił przed trzema miesiącami, ale dopiero w piątym występie w Ekstraklasie pokazał jak duże drzemią w nim możliwości. Marco Terrazzino (30 l.) był bohaterem Lechii, która pokonała 2:1 Zagłębie w 14. kolejce. W końcówce strzelił dwa gola, a ten decydujący padł w ostatniej akcji meczu! Zatańczył z rywalami tak jak jego starszy brat Stefano Terrazzino w popularnym programie „Taniec z gwiazdami”.

Jednak wygrana nie przyszła łatwo piłkarzom Lechii. Zanosiło się, że to Zagłębie będzie górą. Prowadziło po golu Filipa Starzyńskiego z rzutu karnego, a na początku drugiej połowy wyśmienitej okazji nie wykorzystał Patryk Szysz, który z kilku metrów zamiast do bramki trafił w boczną siatkę. Trener Tomasz Kaczmarek niebawem dokonał zmian w składzie i w ten sposób obudził zespół. - Nasza pierwsza połowa była słaba, nawet bardzo słaba. Zmiany dały nam dużo energii i jakości - przyznał trener Tomasz Kaczmarek. Wszedł m.in. Marco Terrazzino, którego pierwsze uderzenie jeszcze wybronił bramkarz Dominik Hładun. W końcówce jednak Włoch przechylił szalę na korzyść gospodarzy. Najpierw wyrównał strzałem z prawej nogi, a na koniec zaskoczył bramkarza Zagłębia uderzeniem z lewej nogi. To była czwarta minuta doliczonego czasu gry i za moment arbiter zakończył spotkanie. Występ brata skomentował słynny tancerz Stefano Terrazzino. - Pierwsze dwa gole Marco w Polsce. Dumny - napisał w mediach społecznościowych.

Zbigniew Boniek surowo ocenił grę Grzegorza Krychwowiaka dla Polski! Te słowa mogą nie spodobać się pomocnikowi

Bohater Lechii już po zawodach zażartował, że brat będzie z niego zadowolony i w „Tańcu z gwiazdami” otrzymałby od niego 10. Zastanawiał się, jaką ocenę pokazałby mu Iwona Pavlović. - Pomogłem drużynie - powiedział bohater Lechii w rozmowie z klubową telewizją. - Druga połowa miała więcej mocy i emocji. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Jestem szczęśliwy z powrotu po długiej kontuzji. Teraz mamy przerwę na mecze reprezentacji i chwilę na złapanie oddechu - stwierdził. Lechia pod wodzą trenera Kaczmarka notuje w lidze serię ośmiu meczów bez porażki. Zagłębie na wygraną czeka od pięciu spotkań.