Ordabasy - Legia TV na żywo Ordabasy - Legia gdzie oglądać mecz Ordabasy - Legia dzisiaj 27.07.2023 na jakim programie El. LKE Ordabasy - Legia live online na żywo

i

Autor: Cyfra Sport Ordabasy - Legia TV na żywo Ordabasy - Legia gdzie oglądać mecz Ordabasy - Legia dzisiaj 27.07.2023 na jakim programie El. LKE Ordabasy - Legia live online na żywo

Rekordowa frekwencja

Moda na Legię, drużyna z Łazienkowskiej coraz bardziej przyciąga kibiców. Te statystyki nie pozostawiają wątpliwości

2023-08-21 16:33

Dobra gra zespołu to najlepszy magnes na przyciągnięcie kibiców na stadion. Mecze pierwszych kolejek tego sezonu stoją pod znakiem dobrej frekwencji na stadionach. Jedną z najwyższych ma warszawska Legia.

Pierwsza kolejka tego sezonu była najlepsza pod względem frekwencji w 21. wieku. Przyciągnęła na stadiony aż 105.050 kibiców. Daje to średnią 11.339 widzów na mecz. Okazuje się, że to nie jedyny rekord, bo kolejne pobili kibice Legii. Najwyższa frekwencję w tym sezonie odnotowano na meczu 1. kolejki pomiędzy Legią i ŁKS – 26.584. W całym okresie wakacyjnym Legia rozegrała trzy mecze ligowe u siebie - średnia widzów wyniosła 24.160. To zdecydowanie najlepszy wynik, biorąc pod uwagę okres po otwarciu nowego stadionu, czyli od sezonu 2011/12. Poprzednio, kibice najliczniej pojawiali się na stadionie przy Łazienkowskiej w sezonie 2012/13. Wówczas w okresie wakacyjnym średnia wyniosła 19.836.

Jeśli dodamy do tego wysoką frekwencję podczas meczów Ligi Konferencji z Ordabasami i Austrią Wiedeń – łącznie 50.036, to tegoroczny sezon zaczął się imponująco. A co najlepsze, może być jeszcze przed warszawskim klubem. Stoi on bowiem przed szansą awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji, a tam atrakcyjni rywale mogą przyciągnąć jeszcze więcej widzów na stadion. Najbliższy mecz 4. rundy eliminacji LK Legia rozegra na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland w najbliższy czwartek. Rewanż 31 sierpnia w Warszawie.

Trener Legii Warszawa ma ogromny problem. Chodzi o jego zdrowie, enigmatyczna wypowiedź rzecznika klubu

Sonda
Czy Legia Warszawa awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze