Nene

i

Autor: Cyfrasport Nene

Portugalczyk z piękną bramką w lidze

Nene przypomniał o sobie. Cudowny gol z dystansu znów nie wystarczył. Tak mówi o sytuacji Jagiellonii [WIDEO]

2023-03-05 19:17

W poprzedniej rundzie pokazał, że dysponuje dobrym uderzeniem z dystansu. Teraz as Jagiellonii - Nene znów przypomniał o sobie. W meczu z Miedzią (1:1) huknął z lewej nogi z dystansu i pokonał bramkarza Miedzi. Ale trafienie Portugalczyka nie zapewniło wygranej. PIłkarz był niepocieszony brakiem zwycięstwa. Tak po spotkaniu pomocnik Jagi tłumaczył sytuację klubu z Podlasia w ekstraklasie.

Po strzelonym golu oddali inicjatywę Miedzi

W tym sezonie Jagiellonia jako jedyna w polskiej lidze nie zanotowała wygranej na wyjeździe. Sytuacja ekipy trenera Macieja Stolarczyka jest trudna, bo drużyna jest tuż nad strefą spadkową. Początek z Miedzią był dobry, bo za sprawą gola strzelonego przez Nene białostoczanie prowadzili. Jednak dość krótko cieszyli się z tego wyniku, bo gospodarze wyrównali. - Po zdobyciu bramki zbytnio się cofnęliśmy - tłumaczył Nene po spotkaniu, cytowany przez klubowe media. - Moim zdaniem to był błąd. Powinniśmy ciągle naciskać na gospodarzy i nie pozwolić im na posiadanie piłki. Zamiast tego oddaliśmy im inicjatywę i czekaliśmy na ich ruch - analizował.

Każdy mecz w lidze dla Jagiellonii jak finał

Portugalczyk uważa, że Jagiellonia powinna zajmować wyższe miejsce w tabeli, bo potencjał zespołu jest duży. - Mamy wystarczająco dobrych zawodników na zdecydowanie wyższą pozycję w lidze - stwierdził. - Nie możemy jednak sprostać tym oczekiwaniom. Nie wygrywamy meczów. Sami siebie postawiliśmy w takiej pozycji. Teraz tylko od nas zależy, czy uda się przedostać do wyższych rejonów tabeli. Każdy kolejny mecz będzie dla nas jak finał - przekonywał bohater Jagiellonii w rozmowie z klubową stroną.

Sonda
Czy Jagiellonia Białystok utrzyma się w PKO BP Ekstraklasie?
PKO Ekstraklasa Raport 27.02
Najnowsze