NEWS SE: Jaką pensję może dostać Bohar w Osijeku? Wiemy o ile Chorwaci przebijają Zagłębie Lubin

2020-09-15 21:02 Piotr Koźmiński
Damjan Bohar
Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Damjan Bohar

Od kilkunastu dni trwają intensywne zabiegi chorwackiego Osijeku, aby pozyskać Damjana Bohara (29 l.), pomocnika Zagłębia Lubin. Polski klub nie chce pozbywać się Słoweńca i raz za razem odrzuca "zaloty" drużyny trenera Nenada Bjelicy. Zagłębie powiedziało już Chorwatom trzy razy "nie". Czy Osijek wróci z czwartą propozycją? Tego nie wiadomo, ale Super Expressowi udało się dotrzeć do informacji o ile więcej klub byłego szkoleniowca Lecha oferuje jednemu z liderów Zagłębia.

Jak informował Super Express, pierwsza oferta Osijeku wynosiła 400 tysięcy euro plus 10 procent od kolejnego transferu. Druga propozycja była na poziomie 500 tysięcy euro, a trzecia - 650 tysięcy euro plus 50 tysięcy euro w bonusach. Jak nas zapewniono na Dolnym Śląsku, wszystkie zostały odrzucone. Niewykluczone jednak, że sprawa nie jest jeszcze zamknięta. Ale postanowiliśmy się jej przyjrzeć też z drugiej strony, z perspektywy samego zawodnika. No bo przecież to również bardzo istotny element sprawy. Jak już pisaliśmy, z tego co słyszeliśmy w Lubinie, Bohar jest skłonny odejść. Kusi(ła) go perspektywa gry w pucharach, ale przecież wiadomo, że ważny jest aspekt finansowy. A zatem do rzeczy: czy Osijek jest w stanie przebić Zagłębie Lubin? A jeśli tak, to o ile?Rozmowa z Oskarem Nowakiem, sensacyjnym debiutantem w meczu z Realem Madryt

Nenad Bjelica
Autor: Cyfra Sport Nenad Bjelica

Jak wiadomo, umowa Bohara z Zagłębiem wygasa z końcem tego sezonu. Oczywiście, jakiś czas temu klub z Dolnego Śląska zaproponował piłkarzowi przedłużenie, ale jest (niemal) pewne, że Słoweniec nie złoży podpisu pod tą propozycją. Z naszych informacji wynika, że Osijek proponuje Boharowi PONAD DWA RAZY WIĘCEJ niż Zagłębie w nowej umowie. To też w dużej mierze tłumaczy dlaczego Damjan byłby chętny na zmianę barw klubowych. Choć oczywiście, świętym prawem Zagłębia jest oczekiwanie, że piłkarz wypełni obecny kontrakt do końca. Natomiast jeśli chodzi o konkretne sumy, to według naszej wiedzy oferta Osijeku - gdybyśmy mieli porównywać - jest na poziomie czołowych kontraktów w Legii. Szacujemy ją na około 400 tysięcy euro za sezon.Dlaczego Legia nie ogłasza pozyskania Valencii? Kłopoty na ostatniej prostej?!

Eksperci MIAŻDŻĄ piłkarzy reprezentacji! Niektórzy mogą być WKURZENI | Super Sport

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze