Mateusz Cholewiak, Legia

Autor: Cyfrasport Mateusz Cholewiak, Legia

Nowy nabytek Legii nie zawodzi. Ale draka, znów gol Mateusza Cholewiaka!

2020-05-27 15:39

Wielu wątpiło w sens tego transferu. Po co im taki piłkarz?! - zastanawiano się. Tymczasem Mateusz Cholewiak (30 l.) nie przejmował się takimi komentarzami. Teraz strzelając drugiego gola dołożył cegiełkę do wyjazdowej wygranej Legii Warszawa 2:1 nad Miedzią Legnica w 1/4 finału Pucharu Polski. Miał więc udział w promocji do półfinału tych rozgrywek.

Do Legii Warszawa trafił podczas zimowego okna transferowego. Według nieoficjalnych wiadomości Śląsk Wrocław otrzymał za niego 60 tys. euro. Miał wzmocnić rywalizację w zespole i dać trenerowi wicemistrza Polski większą możliwość wyboru. Trzeba przyznać, że Mateusz Cholewiak nie zawodzi Aleksandara Vukovicia. Premierowego gola dla klubu z Łazienkowskiej strzelił w wygranym 2:0 meczu z Lechią Gdańsk w 25. kolejce. Sprawdza się w roli dżokera, w lidze dla Legii wystąpił w czterech grach, ale w sumie uzbierał w nich tylko 68 minut. Jego atutem jest wszechstronność. Może zagrać na kilku pozycjach: od lewej obrony, przez pomoc i nawet atak.

Gwiazdy zostają na Podlasiu. Borysiuk i Makuszewski na dłużej w Jagiellonii

Teraz udanie rozpoczął rozgrywki po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa. Przeciwko Miedzi Legnica w Pucharze Polski po raz pierwszy od momentu przyjścia do Legii wszedł w pierwszym składzie. Zadanie wykonał, gdy na początku drugiej połowy po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy Łukasza Załuskę. - Cieszę się, ze trener na mnie postawił, że dał mi szansę - przyznał Cholewiak w rozmowie z Polsatem Sport. - Bardzo ciężko pracowałem, robiłem wszystko, aby podtrzymać formę. To, że trener na mnie postawił dużo dla mnie znaczy i bardzo się liczy. Zrobimy wszystko, aby do Poznania pojechać po trzy punkty i być w jak najlepszej formie - podkreślił pomocnik Legii przed kamerą Polsatu Sport.

Puchar Polski: KIEDY LOSOWANIE 1/2 finału Pucharu Polski KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE losowanie półfinałów PP

W końcówce Legia grała w osłabieniu, bo czerwoną kartkę dostał Igor Lewczuk. Rywale zdobyli bramkę kontaktową, a sędzia doliczył siedem minut. Jednak wicemistrzowie Polski utrzymali prowadzenie 2:1 i wywalczyli przepustkę do półfinału.