Autor: PAP/Marcin Bielecki

Koniec sezonu

Odrobina radości na koniec rozczarowującego sezonu. Pogoń zmagała się z Górnikiem i VAR-em [WIDEO]

2024-05-25 19:54

Pogoń Szczecin na otarcie łez swoich kibiców wygrała w ostatnim meczu sezonu z Górnikiem Zabrze 1:0. Gola na wagę trzech punktów i czwartego miejsca na koniec sezonu strzelił Marcel Wędrychowski.

O tym, że emocje wśród szczecińskich kibiców opadły po przegranym finale Pucharu Polski, najlepiej świadczy jeden fakt. Na stadionie pojawiła się 1100 osobowa grupa kibiców Górnika i śpiewem, i głośnym dopingiem przez cały mecz zagłuszyła kibiców Pogoni. Można było odnieść wrażenie, że mecz toczy się w Zabrzu. W pierwszych minutach w roli głównej wystąpił... VAR. W 19. min uznał, że Grek Koulouris po podaniu Adriana Przyborka skierował piłkę do bramki ręką i anulowano gola.

Jacek Góralski wypił całą butelkę na hejnał. Mocny komentarz trenera Bogusława Kaczmarka, przypomina słowa Kuleszy

W drugiej sytuacji sprawdzano, czy Koulouris nie był trzymany tuż przed bramką gości, ale przewinienia a tym samym rzutu karnego nie było. Tuż przed przerwą dobrą sytuację miał Wahan Biczachczjan, jednak strzelił głową obok słupka. W 49 minucie pierwszą 100-procentową sytuację miał Górnik. Jednak po strzale Adriana Kapralika, piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca Danijel Loncar. Kibiców szczecińskich obudził w końcu rezerwowy Marcel Wędrychowski strzelając gola głową. Ale i tej sytuacji potrzebny był VAR, żeby stwierdzić, czy piłkarz przekroczyła linię bramkową. W końcu za trzecim razem decyzja VAR-u była przychylna dla Pogoni.

Jagiellonia Białystok mistrzem Polski! Rozbili Wartę Poznań, wielki triumf klubu!

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Marcel Wędrychowski (65-głową).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru, Benedikt Zech, Alexander Gorgon, Fredrik Ulvestad. Górnik Zabrze: Konstantinos Triantafyllopoulos, Erik Janza, Kryspin Szcześniak.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 19 843.

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist (72. Mariusz Malec), Benedikt Zech, Danijel Loncar, Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan (64. Marcel Wędrychowski), Fredrik Ulvestad, Adrian Przyborek (80. Joao Gamboa), Alexander Gorgon, Kamil Grosicki (80. Leo Borges) - Efthymis Koulouris (80. Luka Zahovic).

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic (88. Paweł Olkowski), Konstantinos Triantafyllopoulos, Kryspin Szcześniak, Erik Janza - Adrian Kapralik (78. Kamil Lukoszek), Damian Rasak, Filipe Nascimento (61. Piotr Krawczyk), Lukas Podolski, Lawrence Ennali - Sebastian Musiolik (78. Soichiro Kozuki).