Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Piłkarze Legii Warszawa

Ofensywa mistrza Polski. Legia Warszawa szykuje transferowy hit?!

2022-03-13 16:13

Władze mistrza Polski pracują nad hitowym transferem. Według medialnych doniesień na celowniku Legii znalazł się pomocnik Benjamin Verbić. To reprezentant Słowenii (38 występów, 5 goli), od lat związany z Dynamem Kijów.

W związku z wojną na Ukrainie zagraniczni piłkarze z tej ligi mogą swobodnie zmieniać kluby. W takich przypadkach w rachubę wchodzi wypożyczenie do końca obecnego sezonu. Słoweniec ma ważny kontrakt z mistrzem Ukrainy do końca 2022 roku. W momencie ataku Rosji na Ukrainę ewakuował się z Kijowa wspólnie z naszym kadrowicze Tomaszem Kędziorą, z którym się przyjaźni. Żona Verbicia jest Ukrainką. - Benjamin Verbic z Dynama Kijów ma zostać nowym piłkarzem Legii - napisał Paweł Gołaszewski, dziennikarz tygodnika Piłka nożna. - Jutro piłkarz ma się stawić na testach medycznych. Jacek Zieliński mocno działa na tamtym rynku i szykuje się naprawdę spore wzmocnienie na skrzydło - zaznaczył.

Zadyma na stadionie Cracovii. Jacek Zieliński zachował się jak szef! Zobacz, jak wkroczył do akcji

Tak Słoweńca scharakteryzował jeden z internautów w mediach społecznościowych, który zna piłkarza z ligi ukraińskiej. - Jeżeli nic się nie wyspie na ostatniej prostej, to Benjamin Verbić przejdzie do Legii - napisał na Twitterze. - Był już na radarze warszawskiego klubu wcześniej i sam chciał przejść, ale DK wolało go u siebie. Na ten moment zagra tylko do końca sezonu, ale nic nie jest przesądzone. Topowy gracz ery przed Lucescu. Jako 9 zdobywał gole, jako 10 kreował grę, jako skrzydłowy robił szum. Sprawdził się wszędzie. U Lucescu czegoś brakowało, prawdopodobnie przeszkadzały kontuzje. Jest szybki, ambitny w grze, dobrze podaje, technicznie całkiem ok - podkreślił.

Jan Tomaszewski ostro do Rosjan z hokejowej Cracovii: Jeśli nie potępicie Putina, to spadajcie!

Sonda
Czy Legia spadnie z Ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze