Oto najbardziej PRZEŚLADOWANY piłkarz Ekstraklasy! Jest ciągle FAULOWANY!

2020-07-01 17:12 Przemysław Ofiara
Luquinhas, Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Luquinhas

Są szybcy, zwinni, potrafią dryblować, ale często obraca się to przeciwko nim. Rywale bezlitośnie ich faulują, próbując odebrać chęci do kolejnych ataków. W czołówce listy najczęściej faulowanych piłkarzy Ekstraklasy aż roi się od typowych „pędziwiatrów”. Prowadzi Luquinhas (24 l.) z Legii.

Brazylijski skrzydłowy wicemistrza Polski aż 101 razy był faulowany przez rywali w tym sezonie Ekstraklasy. Na drugim miejscu jest Kamil Jóźwiak z Lecha (97), a trzecim – Sebastian Kowalczyk z Pogoni (90).

700 goli Messiego. Tak strzela Leo. Zobacz dokładne statystyki Argentyńczyka

- Luquinhas wydaje się idealnym kandydatem do faulowania przez rywali – mówi ekspert programu „Super Sport” Piotr Koźmiński. - Piłkarze, którzy robią dużo wiatru, zbierają burzę od przeciwników. Byleby nie było takich sytuacji jak ostatnio, kiedy Mączyński nie dość, że brutalnie sfaulował Ramireza, to jeszcze awantura przeniosła się do sieci. Tam zamiast posypać głowę popiołem, piłkarz Śląska podgrzewał atmosferę. Faule to nieodłączny element życia skrzydłowego czy napastnika, ale niech one pozostaną zagraniami przypadkowymi lub wynikającymi z niemocy przeciwnika. Ale niech nie będzie takich fauli i reakcji, jakie oglądaliśmy w przypadku Mączyńskiego – podkreśla Koźmiński.

Finał Ligi Mistrzów w Warszawie? Padła zaskakująca propozycja

Nie ulega wątpliwości, że Luquinhas przed sobotnim meczem z Lechem musi przygotować się na kolejne kuksańce od rywali. Kilka szaleńczych rajdów z pewnością jednak przeprowadzi. Zdaniem trenera Legii Aleksandara Vukovicia musi popracować nad jednym elementem.

Legia straci gwiazdę? Piłkarz lidera Ekstraklasy pod lupą giganta z Turcji

- Skuteczność to element do poprawy. Gdyby każdą piłkę umieszczał w siatce, to pewnie do nas by nie trafił, bo byłby za drogi. Luquinhas jest zawodnikiem, który może poczynić postępy, a to bardzo pozytywne - mówił o błyskotliwym Brazylijczyku Vuković.

WSZYSTKIE rekordy Roberta Lewandowskiego. To jest KOSMOS! | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Super Sport 30 VI - B

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze