700 goli Messiego. Tak strzela Leo. Zobacz dokładne statystyki Argentyńczyka

2020-07-01 17:09 Piotr Koźmiński
Lionel Messi
Autor: Cyfrasport Lionel Messi w barwach reprezentacji Argentyny

700 bramek Leo Messiego (33 l.) to świetna okazja, żeby przyjrzeć się jak dokładnie rozkłada się dorobek geniusza futbolu. W jakich rozgrywkach Argentyńczyk strzelił najwięcej goli? Jakiego rywala dobijał najczęściej? W których minutach jest najbardziej bramkostrzelny? Światowe media rozłożyły gigantyczny dorobek Messiego na czynniki pierwsze.

862 mecze i 700 goli. To dorobek przyprawiający o pozytywny zawrót głowy, ale mówimy o zawodniku, który aspiruje do tego, aby zostać najlepszym graczem w historii piłki. Pierwszy podział bramek Lionela jest prosty: klub i kadra. Messi strzelił 630 goli dla Barcelony, a 70 dla reprezentacji Argentyny.

Co oczywiste, najwięcej goli zdobył w rozgrywkach, w których rozegrał najwięcej meczów, czyli w La Liga. Tu jego dorobek to aż 441 bramek, jest zdecydowanie najskuteczniejszym strzelcem w historii hiszpańskiej ekstraklasy.

Leo Messi strzelił 700 goli. KOSMICZNY wyczyn Argentyńczyka

Super Sport 30 VI - B

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Niesamowity jest również dorobek Messiego w Lidze Mistrzów, gdzie zdobył aż 114 goli. Wprawdzie tu ustępuje Cristiano Ronaldo, ale jako że jest dwa lata młodszy, to niewykluczone, że w ostatecznym rozrachunku i tu zostanie pierwszy na liście strzelców wszech czasów.

53 gole to zdobycz Messiego w Pucharze Króla, a 14 w Superpucharze Hiszpanii. Superpuchar Europy to 3 gole, a Klubowe Mistrzostwa Świata - 5.

To szczegółowe podsumowanie jego klubowych zdobyczy. Natomiast jeśli chodzi o reprezentację Argentyny, to wygląda to tak: 34 gole w meczach towarzyskich, 9 w starciach Copa America, 21 w eliminacjach mistrzostw świata, a 6 w finałach mundialu.

Świetne widowisko i remis na Camp Nou. Real coraz bliżej tytułu

Lionel Messi, FC Barcelona
Autor: AP Lionel Messi na treningu FC Barcelona

Jeśli chodzi o rozkład czasowy, to Messi nieco bardziej niebezpieczny jest w drugiej połowie, wtedy strzelił 390 goli. 309 bramek uzyskał w pierwszej połowie, a 1 w dogrywce.

W kwestii podziału łupu bramkowego na kwadranse, to Argentyńczyk najwięcej goli zdobywał w ostatnich 15 minutach - 175. Można w sumie powiedzieć, że Leo powoli wchodzi w mecz, bo w pierwszych 15 minutach zdobył tylko 68 goli.

A jak wygląda sprawa z częściami ciała? Wiadomo, że jego największą bronią jest lewa noga - aż 582 gole zdobył w  ten sposób. 92 gole padły po uderzeniach z prawej nogi, a 2 bramki zdobył inną częścią ciała.

Pięć ulubionych ofiar? Na pierwszym miejscu Sevilla - 37 goli. Na drugim Atletico Madryt 32, a na trzecim Valencia - 28. 26 razy trafiał do siatki Realu Madryt, a 25 goli wbił Espanyolowi (wszystkie dane za dziennikiem L'Equipe).

Z aktywnie grających tylko Cristiano Ronaldo ma więcej goli - 728. Ale, jak wspomniano, Argentyńczyk jest dwa lata młodszy, więc i tu ma szansę przeskoczyć genialnego Portugalczyka.

Finał Ligi Mistrzów w Warszawie? Padła zaskakująca propozycja

Najnowsze