Leo Messi, FC Barcelona

Autor: AP Leo Messi

Barcelona - Atletico: świetne widowisko i remis na Camp Nou! Real coraz bliżej tytułu

2020-06-30 23:53

Fantastyczne widowisko stworzyli we wtorkowy wieczór na Camp Nou piłkarze Barcelony oraz Atletico. Ich pojedynek, zwłaszcza w pierwszej połowie, oglądało się wręcz bez zmrużenia oczu. Ostatecznie padły cztery bramki, po dwie dla każdej z drużyn, co oznacza kolejną stratę punktów przez Katalończyków. Tym samym coraz bliżej triumfu w La Liga znajduje się aktualny lider tabeli, Real Madryt.

FC Barcelona - Atletico Madryt 2:2 (1:1)

Bramki: D. Costa 11' (s.), Messi 50' (k.) - Saul 19' (k.), 62' (k.)

Żółte kartki: Ter Stegen 17', Pique 18' - Saul 35', Felipe 51', Costa 75', Carrasco 80', Lemar 90+4'

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Busquets (85' Fati) - Rakitić (63' Roberto), Vidal (90' Griezmann) - Messi, Suarez, Puig

Atletico: Oblak - Arias, Gimenez, Felipe, Munoz - Llorente (69' Felix), Thomas, Sanabria, Carrasco (85' Lemar) - Correa (85' Vitolo), Costa (76' Morata)

Po pierwszej połowie było 1:1. Pechową interwencję zaliczył Diego Costa, który skierował piłkę do własnej bramki. Po chwili napastnik zmarnował rzut karny, ale Marc-Andre ter Stegan za wcześnie stracił kontakt z linią bramkową i doszło do powtórki. Tę na gola zamienił już Saul.

Po zmianie stron boiska sytuacja wyglądała dość analogicznie. Przeważający gospodarze objęli prowadzenie - tym razem dzięki "jedenastce", którą piękną podcinką wyegzekwował Leo Messi. Madrytczy znów jednak cieszyli się z wyrównania po "wapnie" - po rękach golkipera piłkę w siatce ponownie umieścił Saul i skończyło się 2:2.

FC Barcelona - Atletico Madryt

KONIEC MECZU

Podział punktów na Camp Nou! Dziś najbardziej cieszy się z całą pewnością Real Madryt. Serdecznie dziękujemy za uwagę!

90+4'

Jeszcze żółta kartka dla Lemara i ostatnia szansa dla Barcy.

90+3'

Zakotłowało się jeszcze w polu karnym Barcelony, ale gospodarze wyszli z tego obronną ręką!

90+1'

Cztery minuty doliczone.

90'

Griezmann na samą końcówkę w miejsce Vidala.

88'

Czy w tym meczu ktoś jeszcze przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

85'

Lemar za Carrasco, Vitolo za Correę i Fati za Busquetsa - kolejne zmiany.

83'

81'

Barca marnuje okazję. Czasu coraz mniej...

80'

Carrasco brzydko sfaulował Messiego i dostał żółtą kartkę.

76'

Na ostatni kwadrans Morata zmienia wspomnianego przed chwilą Costę.

75'

Odłożona żółta kartka dla Diego Costy.

73'

Dzisiejszy gol Messiego był siedemsetnym w jego karierze. Co za wyczyn!

71'

Pudło Vidala z szesnastego metra! Zabrakło niewiele.

69'

Llorente zmienia Joao Felix.

68'

Póki co z tego wyniku najbardziej cieszy się Real Madryt!

66'

Gospodarze wybijają piłkę po centrze Carrasco.

63'

Sergi Roberto w miejsce Ivana Rakiticia.

62'

SAUL ZNÓW TRAFIA Z KARNEGO!

Choć Ter Stegen był tak blisko... Piłka ląduje w siatce po rękawicach Niemca!

61'

TRZECI DZIŚ RZUT KARNY, NIESAMOWITE!

Carrasco podcięty przez Semedo!

61'

Pretensje Messiego do sędziego wycenione na żółtą kartkę.

60'

Godzina gry za nami. Niewielkie, ale trzeba przyznać, że zasłużone prowadzenie Barcy.

59'

Madrytczykom bardzo trudno przebić się do przodu.

56'

Pudło Costy!

Świetne dośrodkowanie Ariasa z prawej flanki, ale napastnik podłuje strzałem głową!

55'

Postawa Barcelony się nie zmienia - gospodarze ofensywnie usposobieni zjamują połowę Atletico.

52'

50'

MEEEEEEEEEEEEEEESSI! GOOOOL!

Ależ oszukał Oblaka! "Panenka", podcinka, zwał jak zwał - piękny karny Messiego!

48'

I jest rzut karny dla Barcelony! Semedo kopnięty przez Felipe, "wapno"!

47'

Gospodarze niezmiennie ruszają na gości ofensywnie.

46'

Druga połowa rozpoczęta bez zmian w obu składach!

PRZERWA

Świetny mecz na Camp Nou - czekamy na więcej po zmianie stron boiska!

45+3'

45+2'

Doliczony czas gry upływa na skutecznych interwencjach obronnych madrytczyków.

45'

Do pierwszej połowy doliczone aż cztery minuty.

44'

Końcowe akordy tej szalonej pierwszej połowy.

42'

OBLAK!

Fantastyczna parada Słoweńca po strzale Messiego z rzutu wolnego!

38'

Barcelona cały czas stara się dobrać do skóry Atletico!

35'

Pierwsza dziś żółta kartka - ukarany Saul za faul w środku pola.

34'

Po wznowieniu gry w mocniejszy sposób wróciło Atletico, ale Barca oddaliła zagrożenie.

31'

Chwila na uzupełnie płynów.

30'

Kiks Messiego w polu karnym, to mógł być gol!

28'

Piłkarze Barcelony złapani na spalonym.

26'

Kawał meczu dziś na Camp Nou! Dzieje się!

23'

Messi! Dobry strzał Argentyńczyka, ale nieznacznie chybiony.

21'

19'

SAAAAUL! Bardzo pewnie!

Ależ szalony mecz w Barcelonie, już 1:1 i tyle emocji!

17'

Ale... Co tu się dzieje! Będzie powtórka karnego - żółta kartka dla Ter Stegena, który wyszedł poza linię przy obronie!

16'

BRONI TER STEGEN!

Koszmarny mecz Diego Costy, po samobóju teraz przegrał pojedynek z "wapna"!

15'

Rzut karny dla Atletico! Faulowany Carrasco!

14'

Dziś Camp Nou jest wyjątkowo przyozdobione.

11'

GOOOOOOOOL! BARCEEEELOOONAAAAA!

Messi dośrodkowuje z rzutu rożnego, a Costa pechowo dotyka piłki w taki sposób, że ta wpada do siatki! 1:0 po samobóju napastnika Atletico!

10'

Ten mecz przypomina bokserski pojedynek - cios za cios! Póki co jednak brakuje odrobiny precyzji bądź czujni są bramkarze.

8'

Messi zablokowany! Argentyńczyk próbował mocnego strzału. A po chwili świetnie Rakitić, ale jeszcze lepiej Oblak!

6'

Żywy, energiczny początek meczu. Teraz goście bliscy sukcesu po wstrzeleniu piłki w pole karne z rzutu wolnego!

3'

Świetna interwencja obronna Alby.

2'

Pierwsza groźna akcja Barcelony! Wieńczy ją celny strzał Suareza, ale lekki i wprost w Oblaka.

1'

Mecz rozpoczęty!

Rozpoczną gracze Atletico.

Obie ekipy pojawiają się na murawie!

Pojedynek zostanie oczywiście rozegrany przy pustych trybunach.

Ostatni pociąg Barcelony do mistrzostwa Hiszpanii! Czy uda jej się pokonać Atletico Madryt w starciu na Camp Nou? Zapraszamy na naszą relację na żywo!

Zapraszamy na relację na żywo z meczu La Liga FC Barcelona - Atletico Madryt. Początek spotkania o godzinie 22:00.