Autor: Cyfrasport Kamil Grosicki

Pogoń w natarciu

Plaga nieszczęść nad Radomiakiem. Pogoń wskoczyła na ligowe podium [WIDEO]

2024-02-16 20:08

Fatalnie rozpoczęła się runda rewanżowa dla Radomiaka. Po klęsce przed tygodniem z Cracovią 0:6, dzisiaj radomianie przegrali z Pogonią 0:4 i znów kończyli mecz w osłabieniu. Portowcy po drugiej wygranej na wiosnę wskoczyli na ligowe podium.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały nieszczęść, które spadły na gospodarzy od 27 min. Kamil Grosicki dośrodkował „zewniakiem” po ziemi, a Fredrik Ulvestad mający dużo miejsca kopnął piłkę do siatki. Jeszcze większe nieszczęście spotkało radomian w 31. min. Przy wyłapywaniu wysoko lecącej piłki bramkarz Gabriel Kobylak trafił kolanem w głowę Efthymisa Koulourisa. Być może nie zrobił tego celowo, ale VAR w osobie Szymona Marciniaka i sędzia główny Paweł Malec byli bezwzględni. Kobylak wyleciał z boiska, a rzut karny na gola – dziesiątego w sezonie –zamienił Grosicki.

Były piłkarz i trener ŁKS-u przed derbami. Bierze pod uwagę czarny scenariusz. „To byłaby tragedia dla Łodzi” [WYWIAD]

Minęło kilka minut, a rezerwowy bramkarz Filip Majchrowicz drugi raz wyciągał piłkę z siatki. Znów dobrą akcją popisał się „Grosik” dośrodkowując w pole karne, a kończył ją Ulvestad. Jego strzał głową obronił Majchrowicz, ale przy dobitce nogą był bez szans. W drugiej połowie Radomiakowi udało się uniknąć kolejnych nieszczęść i straty gola. Mając mecz po kontrolą trener Jens Gustafsson wprowadzał nowych piłkarzy. Pod koniec na boisku przebywało jednocześnie czterech młodzieżowców. To przyniosło efekt, bo w ostatniej akcji meczu 18-letni Patryk Paryzek sprytnie zachował się w polu karnym i strzałem lewą nogą ustalił wynik meczu.

Były selekcjoner Waldemar Fornalik też miał problem z Piotrem Zielińskiem. Co decydowało, że nie skreślił go, gdy ten nie grał w klubie

Radomiak Radom – Pogoń Szczecin 0:4 (0:3).

Bramki: 0:1 Fredrik Ulvestad (27), 0:2 Kamil Grosicki (35-karny), 0:3 Fredrik Ulvestad (43), 0:4 Patryk Paryzek (90+1).

Żółta kartka – Radomiak Radom: Leandro; Pogoń Szczecin: Fredrik Ulvestad, Wahan Biczachczjan.

Czerwona kartka – Radomiak Radom: Gabriel Kobylak (31-faul).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 7 128.

Radomiak Radom: Gabriel Kobylak - Jan Grzesik (62. Damian Jakubik), Raphael Rossi, Luka Vuskovic, Dawid Abramowicz – Vagner Dias (34. Filip Majchrowicz), Luis Machado (62. Leandro), Bruno Jordao, Rafał Wolski (62. Tiago Matos), Lisandro Semedo – Jardel Silva (74. Jakub Snopczyński).

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech (82. Wojciech Lisowski), Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan (73. Marcel Wędrychowski), Adrian Przyborek, Rafał Kurzawa, Fredrik Ulvestad (62. Alexander Gorgon), Kamil Grosicki (82. Olaf Korczakowski) - Efthymis Koulouris (82. Patryk Paryzek).(PAP)