Lukas Podolski

i

Autor: MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

Podolski jednak nie zagra w Górniku?! Wszystko przez niemiecką telewizję!

2021-07-05 1:01

Bez wątpienia najbardziej sensacyjną wiadomością transferową podczas tego weekendu w Polsce była informacja o negocjacjach kontraktowych Łukasza Podolskiego z Górnikiem Zabrze. Choć znany włoski ekspert Fabrizio Romano potwierdził, że rozmowy są na zaawansowanym etapie okazuje się, że transfer 36-letniego zawodnika do Zabrza wcale nie jest tak pewny jak mogło się wydawać. Wszystko za sprawą kontraktu, który „Poldi” podpisał niedawno z… niemiecką telewizją RTL!

Urodzony w Gliwicach Podolski w przeszłości wielokrotnie deklarował swoją miłość do zabrzańskiego klubu oraz zapowiadał, że przed zakończeniem kariery trafi na Roosevelta. Lata jednak mijały, a nic takiego nie miało miejsca. Kiedy 36-latkowi wraz z końcem czerwca wygasła umowa z tureckim Antalyasporem sporo mówiło się w kontekście jego przenosin do ligi meksykańskiej. W niedzielę znany ekspert od rynku transferowego, Fabrizio Romano poinformował jednak, że „Poldi” prowadzi negocjacje z Górnikiem i są one na dość zaawansowanym etapie. Rozgrzane głowy zabrzańskich fanów studzą jednak nieco dziennikarze portalu „express.de”, którzy zauważają, że w transferze może przeszkodzić umowa, którą Podolski jakiś czas temu podpisał z jedną z rodzimych stacji telewizyjnych.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

RTL stanie na drodze Podolskiego do Górnika?

Niemieccy dziennikarze są zdania, że w podpisaniu kontraktu z Górnikiem Podolskiemu może przeszkodzić umowa podpisana ze stacją telewizyjną RTL. „Poldi” ma być jurorem w niemieckiej edycji „Mam talent!”, a kontrakt zakłada ponadto pojawianie się 36-latka w innych programach sportowych oraz rozrywkowych tej stacji. „Czy można to połączyć z grą w ekstraklasie? – zadają pytanie dziennikarze „express.de”. Z pewnością klub, który zdecyduje się na zatrudnienie byłego reprezentanta Niemiec będzie musiał liczyć się z częstymi wyjazdami zawodnika. Sam Podolski odmówił komentowania doniesień na temat swojej piłkarskiej przyszłości.

Sonda
Czy Lukas Podolski zagra kiedyś w barwach Górnika Zabrze?

Łukasz Podolski – przebieg kariery

Łukasz Podolski jest wychowankiem 1. FC Koeln. Na późniejszych etapach kariery piłkarskiej występował również w takich klubach jak Bayern Monachium, Arsenal FC, Inter Mediolan, Galatasaray Stambuł, japońskie Vissel Kobe oraz turecki Antalyaspor. 36-letni zawodnik ma także na koncie aż 130 występów w narodowej reprezentacji Niemiec. Zdobył dla niej 49 goli. Kontrakt „Poldiego” z Antalyasporem wygasł 30. czerwca co oznacza, że do Zabrza mógłby trafić na zasadzie wolnego transferu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze