Lukas Podolski

Autor: Katarzyna Zaremba/Super Express Lukas Podolski

Łukasz Podolski zaskoczył po meczu. Tak podsumował występ Górnika z Legią [WIDEO]

2021-11-21 23:25

Górnik po meczu pełnym dramaturgii pokonał 3:2 Legię w 15. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla zabrzan to pierwsza wygrana od czterech spotkań. Dla mistrza Polski siódma z rzędu porażka. Liderem gospodarzy był Łukasz Podolski, który się przełamał, a po spotkaniu w oryginalny sposób podsumował triumf nad ekipą ze stolicy.

To spotkanie miało różny przebieg. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Górnika, który potwierdził to zdobyciem dwóch bramek w ciągu trzech minut. Bramkarza Legii Cezarego Misztę pokonali: Erik Janża i Łukasz Podolski. To był szczególny gol dla byłego mistrza świata, bo dopiero pierwszy w Ekstraklasie. Po przerwie obraz uległ zmianie. To Legia zaatakowała i doprowadziła do wyrównania. Zanosiło się na to, że mistrz Polski przełamie się, ale w odpowiednim momencie Górnik się otrząsnął i wygrzebał z tarapatów. Bohaterem został rezerwowy Krzysztof Kubica.

Trener Marek Gołębiewski o dalszej pracy w Legii. Komentuje spięcie między piłkarzami

Po spotkaniu Podolski był gościem w programie "Liga+ Extra". Były reprezentant Niemiec pozwolił sobie na zaskakujące podsumowanie wygranej z Legią. - Myślę, że zagraliśmy bardzo dobą pierwszą połowę - powiedział Łukasz Podolski w rozmowie w Canal+ Sport. - Druga połowa, pierwsze dwadzieścia minut, trochę paliła nam się ta d... No, a potem na koniec mieliśmy parę sytuacji, żeby wyjść z kontry. Ale myślę, że już w pierwszej połowie mogliśmy zamknąć mecz na 3:0 - podsumował wygraną gwiazdor śląskiej drużyny.

Co za mecz w Zabrzu! Tak Kubica rozjechał Legię. Rezerwowy Górnika pogrążył mistrza Polski [WIDEO]

Czy Lukas Podolski poprowadzi Górnik do sukcesów?