Jakub Bąk Korona

Autor: archiwum se.pl Jakub Bąk

Pogoń - Korona. Świetny mecz w Kielcach. Jakub Bąk pogrążył były klub

2013-10-26 19:40

Kibice w Szczecinie byli świadkami znakomitego widowiska. Pogoń po szybkim meczu pokonała Koronę Kielce 3:2, a przyjezdnych pogrążył ich były zawodnik Jakub Bąk, który strzelił dwie bramki. Sędzie pokazał także dwie czerwone kartki.

Pierwsza połowa nie zapowiadała wielkich emocji, ale przełomowa była 40. minuta, kiedy Wojchech Golla za faul na wychodzącyn na czystą pozycję rywalu, słusznie otzymał czerwoną kartkę.

Przeczytaj koniecznie: ATP Masters Paryż. Pechowe losowanie Janowicza. W III rundzie Rafael Nadal

Już sześć minut po przerwie Korona wykorzystała grę w przewadzę. Jacek Kiełb ładnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Sergieja Pilipczuka.

Niedługo później siły się wyrównały. Radek Dejmek sfaulował w polu karnym Marcina Robaka i nie tylko sprokurował rzut karny, ale na dodtek wyleciał z boiska. Jedenastkę na gola zamienił Takafumi Akahoshi.

Po wyrównyjącym golu obie drużyny postawiły na otwarty futbol. W 74. minucie rezerwowy Jakub Bąk, były piłkarz Korony, pięknym lobem zza pola karnego pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Dwie minuty później golem odpowiedziała Korona, a na lsitę strzelców wpisał się Piotr Malarczyk.

nie minęły kolejne dwie minuty i Pogoń znów prowadziła. Do siatki po raz drugi trafił Bąk i jak się okazało był to ostatni gol meczu.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:2 (0:0)