Łukasz Zwoliński, Pogoń Szczecin

Autor: CYFRASPORT

Pogoń Szczecin niepokonanym wiceliderem. Jagiellonia Białystok na łopatkach

2015-09-28 23:02

Pogoń Szczecin świetnie radzi sobie w obecnym sezonie Ekstraklasy pod wodzą Czesława Michniewicza. "Portowcy" regularnie punktują i dzięki temu znaleźli się już na pozycji wicelidera ligi. W poniedziałek, w meczu zamykającym dziesiątą kolejkę, wygrali z Jagiellonią Białystok 2:1.

Pogoń Szczecin jako jedyna drużyna w Ekstraklasie pozostaje w sezonie 2015/16 niepokonana. W poniedziałek chrapkę na przerwanie passy ekipy Czesława Michniewicza miała Jagiellonia Białystok, która do Szczecina pojechała uskrzydlona wygraną z Lechem Poznań 1:0. Zespół Michała Probierza w przypadku zdobycia trzech punktów wskoczyłby na drugie miejsce w tabeli. "Portowcom", by osiągnąć ten cel, wystarczał remis.

Pogoń wiceliderem Ekstraklasy. Zespół Michniewicza w tym sezonie jeszcze nie przegrał

Mecz Pogoń - Jagiellonia od początku spełniał oczekiwania kibiców. Obie drużyny grały szybko i miło dla oka. Długo jednak na stadionie imienia Floriana Krygiera brakowało goli. Wreszcie w 43. minucie wynik spotkania otworzył stoper gospodarzy Jakub Czerwiński. W szatni "Jagi" musiało być gorąco, ponieważ już minutę po przerwie mieliśmy remis. Gdy wydawało się, że przyjezdni pójdą za ciosem wynik spotkania ustalił Takafumi Akahoshi.

Dzięki kompletowi punktów zespół Czesława Michniewicza wskoczył na pozycję wicelidera, wyprzedzając Legię Warszawa. "Portowcy" mają na koncie 18 "oczek" i traci 6 do liderującego Piasta Gliwice. Jagiellonia z 14 punktami plasuje się na 7. lokacie.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
Bramki: Czerwiński 43, Akahoshi 52 - Cernych 46

Pogoń: Kudła - Rudol, Fojut, Czerwiński, Lewandowski - Murawski, Matras - Frączczak, Akahoshi (90. Danielak), Dwaliszwili (22. Przybecki) - Zwoliński (86. Listkowski)

Jagiellonia: Drągowski - Modelski, Madera, Tarasovs, Straus - Grzyb, Góralski (83. Romanczuk) - Frankowski, Wassiljew (67. Świderski), Cernych - Grzelczak (72. Mackiewicz)

Żółte kartki: Przybecki, Matras, Frączczak - Madera, Tarasovs

Czerwona kartka: Grzyb (90., za dwie żółte)