Joel Valencia, Piast Gliwice

Autor: Cyfra Sport Joel Valencia z Piasta Gliwice

Polsko-ekwadorski duet rozmontował Śląska. Piast Gliwice na podium Ekstraklasy!

2019-03-01 19:54

Mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław rozpoczął 24. kolejkę Ekstraklasy. Gospodarze w piątek stanęli przed szansą przedłużenia swojej passy zwycięstw do trzech spotkań i wskoczenia na podium najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju, przynajmniej na kilkadziesiąt godzin. Podopieczni Waldemara Fornalika doskonale wywiązali się z roli faworytów i pewnie pokonali przyjezdnych.

Przed sezonem mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław postrzegane byłoby jako kolejne zwykłe spotkanie Ekstraklasy. Ostatnie spotkania obu zespołów sprawiły jednak, że rywalizacja przy Okrzei zapowiadała się nadspodziewanie ciekawie. Gospodarze doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że ewentualne zwycięstwo nad ekipą ze stolicy Dolnego Śląska da im trzecie miejsce w tabeli przynajmniej na kilkadziesiąt godzin. Tymczasem Śląsk do Gliwic przyjechał uskrzydlony pewnym zwycięstwem w prestiżowych derbach nad Zagłębiem Lubin 2:0.

Do piątkowej rywalizacji w roli faworyta przystępowały "Piastunki". Już w 4. minucie gliwiczanie udowodnili, że nie ma w tym żadnego przypadku. W polu karnym doskonale odnalazł się Piotr Parzyszek i skierował piłkę do bramki bezradnego Jakuba Słowika. Pan Krzysztof Jakubik sprawdził jeszcze czy wcześniej nie był faulowany Wojciech Golla, ale ostatecznie przewinienia nie odgwizdał i zespół Fornalika mógł cieszyć się z szybkiego prowadzenia. Przed przerwą sędzia z Siedlec podyktował jeszcze rzut karny dla gospodarzy, ale po analizie VAR z tej decyzji się wycofał i po 45 minutach Piast był na minimalnym prowadzeniu.

Piotr Parzyszek, Piast Gliwice

Autor: Cyfra Sport Piotr Parzyszek w barwach Piasta Gliwice

Dobrze spisujący się tego dnia Parzyszek dał o sobie znać po raz kolejny 10 minut po przerwie. Tym razem asystował przy trafieniu Joela Valencii, który podwyższył na 2:0. Od tego momentu gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i dowieźli pewnie zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Kolejne trzy punktu pozwoliły ekipie z Górnego Śląska wskoczyć na podium ligowej klasyfikacji. W sobotę jednak może na nie wrócić Jagiellonia Białystok, która podejmie u siebie Górnika Zabrze. Śląsk ma 24 punkty i zaledwie 4 "oczka" zapasu nad strefą spadkową.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: Piotr Parzyszek 4, Joel Valencia 55

Żółta kartka: Dziczek

Piast: Plach - Pietrowski (84. Mak), Czerwiński, Sedlar, Kirkeskow - Konczkowski, Hateley, Dziczek, Felix - Parzyszek (75. Jodłowiec), Valencia (89. Papadopulos)

Śląsk: Słowik - Celeban, Tarasovs, Golla, Cholewiak - Mączyński, Łabojko (53. Chrapek) - Musonda (75. Farshad), Radecki, Pich (56. Gąska) - Robak