Tomas Pekhart, Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport Tomas Pekhart

Pudło, potem gol i kontuzja. Co ze zdrowiem najlepszego strzelca Ekstraklasy?

2020-10-22 14:35

W tym sezonie Tomas Pekhart wyrasta nie tylko na najlepszego strzelca Legii, ale i polskiej ligi. W zaległym meczu ze Śląskiem Wrocław (2:1) podtrzymał skuteczność. W drugiej połowie pokonał bramkarza rywali. Jednak dorobek Czecha w tym spotkaniu powinien być bardziej okazały. Trener Czesław Michniewicz był zmartwiony urazem najlepszego snajpera drużyny, który nie wytrwał do końca zawodów. Co się stało? Czy wykuruje się do wyjazdowego meczu z Pogonią w 8. kolejce Ekstraklasy?

Wydaje się, że mistrzowie Polski przebudzili się po niemrawym początku nowego sezonu. Pokonali Śląsk i to już ich druga wygrana z rzędu. W każdym razie ruszyli w pościg za ligową czołówkę. Dobra wiadomość jest taka, że Tomas Pekhart strzelił siódmego gola w rozgrywkach i prowadzi w wyścigu po koronę króla strzelców. Tyle, że w pierwszej połowie przydarzył mu się koszmarny kiks. Miał przed sobą pustą bramkę i nie trafił do niej z kilku metrów. Na szczęście w drugiej połowie się zrehabilitował i bramkarz Matus Putnocky musiał wyciągać piłkę z siatki po jego uderzeniu. Po tym strzale słowacki golkiper miał pretensje do gwiazdy Legii. Prawdopodobnie chodziło, że ten przez przypadek go faulował.

Kadrowicz zachwycił trenera Legii. Zrobił akcję jak legenda światowego futbolu!

Jednak jest kolejna zła wiadomość związana z Pekhartem. Nie wiadomo jednak, czy zagra z Pogonią Szczecin, bo doznał urazu żeber i w meczu ze Śląskiem w końcówce został zmieniony. Boisko opuścił z grymasem bólu. Trzymał się za plecy. - Nie wiem, czy to jest pęknięcie czy zbicie - martwił się o gwiazdę zespołu trener Michniewicz na konferencji prasowej. - Szkoda byłoby stracić zawodnika będącego w świetnej formie. Tomas zdobywa dla nas bardzo ważne bramki. Jestem zaniepokojony tą sytuacją, że musiał zejść z boiska. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK - życzył sobie szkoleniowiec stołecznego klubu.

O dwóch takich co robią furorę w Polsce. Ten duet trzęsie Ekstraklasą [WIDEO]

QUIZ. Co wiesz o piłkarzach Legii Warszawa? Przed wami mistrz Polski

Pytanie 1 z 10
Piłkarzem którego klubu był Aleksandar Vuković, obecny trener Legii Warszawa?
Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa

Niedawno trener Werner Liczka tak opowiadał nam o formie gwiazdy Legii. - Jestem przekonany, że jeśli Pekhart będzie zdrowy, to zagwarantuje minimum 15 goli - powiedział nasz czeski szkoleniowiec, który przed laty pracował w polskich klubach. - Nie dziwi mnie jego dyspozycja. To doświadczony gracz, który dobrze czuje się w polu karnym. Jego rozliczamy z bramek, a nie z tego ile biega i w jaki sposób. Wystarczy, że ciągle „kręci się” przy obrońcach, którzy cały czas muszą go mieć na oku. Pekhart dobrze się ustawia i drużyna ma z tego korzyść, bo on potrafi zakończyć akcję. Przekonaliście się już, że w powietrzu jest bardzo dobry. To typ napastnika o którym mówię, że nie szuka piłki, lecz ona szuka jego - stwierdził Werner Liczka w rozmowie z "Super Expressem.