Michał Karbownik, Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport Michał Karbownik

Kadrowicz zachwycił trenera Legii. Zrobił akcję jak legenda światowego futbolu!

2020-10-22 14:11

Wprawdzie Michał Karbownik (19 l.) nie strzelił gola w wygranym 2:1 zaległym meczu 5. kolejki ze Śląskiem, ale i tak został wyróżniony. Jego grą oczarowany był trener Czesław Michniewicz (50 l.), który pochwalił obiecującego reprezentanta Polski za występ, a szczególnie za postawę z drugiej połowy. Stwierdził, że młody gracz zrobił akcję w stylu samego Diego Maradony, legendy światowego futbolu.

Słowa na wyrost, ale miło słyszeć, że Michał Karbownik rozwija się harmonijnie. Został sprzedany do Brighton, zadebiutował w reprezentacji Polski. Trener Michniewicz po przyjściu do Legii zdecydował, że przesunie go z lewej obrony do środka pomocy. W meczu ze Śląskiem w pierwszej połowie młody kadrowicz trafił w słupek, a po przerwie błysnął akcją, którą docenił szkoleniowiec Legii. - Mam żal, że z wielu dobrze zbudowanych, skonstruowanych akcji, nie udało się strzelić gola - powiedział na konferencji prasowej opiekun Legii. - Chociażby w drugiej połowie fantastyczna akcja Michała Karbownika. Był w doskonałej sytuacji do oddania strzału, ale szukał jeszcze dogrania do pustej bramki, do Pawła Wszołka. Powiedziałem mu po meczu na szybko, że taką akcję zrobił tylko Maradona i ty. Tylko, że Maradona zakończył tą bramką, a twoja akcja pójdzie szybko w zapomnienie, bo nie ma z tego gola - analizował szkoleniowiec mistrza Polski.

Pudło, potem gol i kontuzja. Co ze zdrowiem najlepszego strzelca Ekstraklasy?

Trener Michniewicz po spotkaniu komplementował młodego podopiecznego. - Michał Karbownik zagrał świetny mecz - wyznał. - Jestem zadowolony z jego postawy. Nie lubię chwalić pojedynczych zawodników, bo najważniejsza jest drużyna. Bardzo podobała mi się jego gra w poprzednim meczu jak i w tym. Napędza nasze akcje. pokazuje olbrzymia jakość i bardzo, bardzo pomaga drużynie, bo przyspiesza wszystkie akcje. Zaczyna od prowadzenia, ale robi to w umiejętny sposób. Jak dołożymy do tego jeszcze wykończenie w postaci strzału, ewentualnie podania otwierającego drogę bezpośrednio do bramki, to naprawdę zadowolony będzie Michał oraz my - zakończył Michniewicz.