Rafał Wolski

i

Autor: Cyfra Sport Rafał Wolski

Wisła ukarała Wolskiego

Rafał Wolski zabrał głos po wyroku! Został ukarany przez klub, jest oficjalne oświadczenie

2022-08-23 20:05

Rafał Wolski został skazany przez sąd na karę finansową 12 tys. złotych oraz pozbawiono go prawa jazdy na okres trzech lat po tym, jak piłkarz prowadził samochód mając 1,7 promila alkoholu we krwi. Sprawa zszokowała nie tylko kibiców, ale też władze Wisły Płock, bowiem nie wiedziały one o całym zdarzeniu. Teraz klub wydał oświadczenie, w których informuje, że ukarał piłkarza. Głos w sprawie zabrał także sam piłkarz.

Informacja o skazaniu Rafała Wolskiego spadła jak grom z jasnego nieba. Do tej pory nie było wiadomo, że w ogóle toczy się wobec niego postępowanie w sprawie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. – 16 sierpnia 2021 roku po północy na ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie policjanci zauważyli kierującego mercedesem, który nie dostosował się do znaku drogowego C9 („nakaz jazdy z prawej strony znaku”). W związku z tym pojazd został zatrzymany do kontroli, podczas której okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy (badanie wykazało 1,7 promila). W związku z popełnionym przestępstwem drogowym (jazda w stanie nietrzeźwości – art. 178a kk) wszczęto w tej sprawie dochodzenie, przedstawiono podejrzanemu zarzuty a po zakończeniu postępowania przesłano akta do prokuratury z wnioskiem o objęcie aktem oskarżenia - powiedziała Anna Wolak-Gromala, rzeczniczka krakowskiej policji, w rozmowie z "Super Expressem". Wisła Płock najpierw wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała karę dla zawodnika, a teraz udostępniono kolejny komunikat, w którym potwierdzono karę dla Wolskiego oraz opublikowano przeprosiny piłkarza.

Wisła Płock wyciągnie konsekwencje wobec Rafała Wolskiego! Gwiazdor Ekstraklasy poniesie karę za jazdę pod wpływem alkoholu

Nie tylko Rafał Wolski. Zobacz listę sportowców, którzy jechali na podwójnym gazie, kliknij w galerię poniżej:

Wisła Płock nakłada karę i potępia piłkarza

W oświadczeniu płocki klub wyraźnie podkreślił, że nie wiedział o zachowaniu swojego zawodnika oraz potępił jego działania. – Z ubolewaniem oraz wstydem przyjęliśmy informację o skazaniu naszego piłkarza Rafała Wolskiego prawomocnym wyrokiem za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Jednym z nadrzędnych celów Wisły Płock jest upowszechnianie w społeczeństwie sportowego ducha i towarzyszących mu zasad fair play. Zachowanie Rafała Wolskiego, które kategorycznie potępiamy, jest całkowicie sprzeczne z wyznawanymi przez nas wartościami – napisano.

Widmo ogromnych kłopotów nad Barceloną! Lewandowski nie zagra w europejskich pucharach? UEFA ruszyła z ofensywą

Wisła Płock nałożyła równie na swojego piłkarza karę finansową. Jak dużą? Tego nie wiadomo, ale zapewniono, że jest ona dotkliwa. – Informujemy, że na Rafała Wolskiego została nałożona dotkliwa kara finansowa. Pragniemy również podkreślić, że Klub nie był świadomy czynu, którego dopuścił się nasz zawodnik. Jesteśmy przekonani, że była to pierwsza i ostatnia tego typu sytuacja z udziałem któregokolwiek pracownika Wisły Płock – czytamy w części oświadczenia. Z przekazanych informacji wynika, że kar innego rodzaju nie będzie.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Rafał Wolski kaja się w oficjalnym oświadczeniu

W komunikacie zawarto również przeprosiny samego piłkarza, który także zapewnia, że odczuwa wstyd oraz przekonuje, że sytuacja ta już się nie powtórzy. – Nie ma absolutnie żadnych okoliczności łagodzących ani jakiegokolwiek usprawiedliwienia dla mojego zachowania. Wsiadając za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu popełniłem przestępstwo, okrywając wstydem nie tylko siebie, ale także Wisłę Płock i jej wspaniałych kibiców oraz pracowników. Mój wstyd jest tym większy, że mam świadomość jak wielkim zaufaniem i szacunkiem obdarzali mnie ludzie młodzi - kibice oraz adepci futbolu. W pełni akceptuję nałożony na mnie wyrok, a wszystkie wynikające z niego zobowiązania prawne już uregulowałem. Proszę wszystkich o wybaczenie mojego karygodnego czynu oraz drugą i ostatnią szansę na odzyskanie zaufania. Obiecuję, że taka sytuacja nigdy się już nie powtórzy – czytamy.

Sonda
Czy jazda pod wpływem alkoholu powinna być surowo karana?
Najnowsze