Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Barcelona w tarapatach

Widmo ogromnych kłopotów nad Barceloną! Lewandowski nie zagra w europejskich pucharach? UEFA ruszyła z ofensywą

2022-08-23 19:00

Angielskie media donoszą, że UEFA postanowiła bardzo mocno przyjrzeć się aż 20 klubom z Europy, które miały złamać zasady Finansowego Fair Play. Wśród nich znajdują się takie tuzy jak FC Barcelona, Juventus czy PSG. Część klubów narażona jest na kary finansowe, ale innym grożą zakazy transferowe czy nawet wykluczenie z europejskim pucharów!

Finansowe Fair Play zostało wprowadzone przez UEFA, aby uregulować kwestię zbyt dużych wydatków w klubach piłkarskich. Przede wszystkim miały one wydawać nie więcej, niż zarobiły. Wprowadzony w 2010 roku system był jednak już wielokrotnie krytykowany, w dużej mierze za swoją nieskuteczność. Okazuje się jednak, że UEFA może lada moment ukarać aż 20 europejskich klubów, w tym FC Barcelona Roberta Lewandowskiego. Postępowanie dotyczy sezonu 2020/2021, a kary mogą być różne – od nagany, przez kary finansowe, po zakazy transferowe i wykluczenie z europejskich rozgrywek.

Prywatna korespondencja Krychowiaka ujrzała światło dzienne. Nazwano go Bogiem, a potem... zadano bolesny cios

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

FC Barcelona może otrzymać surową karę! W trudnym położeniu także Włosi

Z informacji przekazanych przez „The Times” wynika, że UEFA przygląda się 20 klubom. Najmniej obawiać powinny się PSG czy Olympique Marsylia, które zdaniem dziennikarzy, otrzymać mogę kary finansowe. W gorszym położeniu znajdować się mają natomiast FC Barcelona i klika włoskich klubów – Juventus, Inter, Roma. Tym klubom grozić mają nawet zakazy transferowe i wykluczenie z europejskich rozgrywek.

Tajemniczy wpis Łukasza Podolskiego przykuł uwagę fanów! Na tę chwilę kibice Górnika Zabrze czekają od dawna, szykuje się przełom

Dla Barcelony i Juventusu z pewnością niekorzystny jest fakt, że te dwa kluby (wraz z Realem Madryt) pozostają w otwartym konflikcie z UEFA – wciąż dążą one bowiem do stworzenia Superligi i nigdy z niej nie zrezygnowały. Projekt ten miałby stworzyć konkurencyjne rozgrywki europejskie, co siłą rzeczy nie może podobać się UEFA, która obecnie organizuje Ligę Mistrzów, Ligę Europy oraz Ligę Konferencji Europy.

Rafał Wolski prowadził po pijanemu. Zobacz listę sportowców, którzy jechali pod wpływem, kliknij w galerię poniżej:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze