Raków Częstochowa - Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Raków Częstochowa - Legia Warszawa

Raków Częstochowa rządzi w ekstraklasie. Te liczby mówią wszystko

2022-04-21 16:42

Najpierw o sukcesach Rakowa Częstochowa wielu mówiło, że mają „szczęście beniaminka”. Częstochowianie, choć długo w roli gospodarza grali w Bełchatowie, doskonale rozgościli się w ekstraklasie. Liczby nie kłamią - Raków rządzi w PKO BP Ekstraklasie.

W 2019 roku wrócili do piłkarskiej elity w Polsce po 25 latach i z miejsca stali się najsolidniej punktującą ekipą. Raków mistrzostwa jeszcze nie zdobył, ale na koncie mają już Puchar Polski i wicemistrzostwo. To mistrzostwo jest blisko właśnie teraz. Po hitowym meczu z Pogonią Szczecin częstochowianie patrzą na wszystkich z góry. I to zarówno biorąc pod uwagę tabelę z tego sezonu, jak i sumując wszystkie spotkania od momentu powrotu do ekstraklasy.

Marek Papszun zdradził sekret szatni. Po tym wszystko się zmieniło, wyjawił wiele

Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!

Jeśli stworzymy „małą ligę” z zespołów zainteresowanych mistrzostwem Polski, to na czele też jest Raków. Piłkarze Marka Papszuna mają na koncie osiem punktów, Lech Poznań pięć, a Pogoń Szczecin tylko dwa. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wróżą sukces częstochowskiej drużynie, przed którą cztery ostatnie mecze w ligowym sezonie (w tym aż trzy u siebie).

Mimo że Lech ma tyle samo punktów, to - jak na razie - ligę przegrywa z Rakowem bezpośrednim bilansem spotkań. We wrześniu Kolejorz zremisował z Rakowem w Częstochowie 2:2, w marcu przy ulicy Bułgarskiej 1:0 wygrał Raków...

Włodarze klubu nie zostawili wątpliwości co do Paulo Sousy. Klamka zapadła, te słowa trudno będzie cofnąć

Sonda
Czy Raków Częstochowa zdobędzie mistrzostwo Polski w sezonie 2021/22?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze