Jarosław Jach, Raków Częstochowa

Autor: CyfraSport Jarosław Jach, Raków Częstochowa

Wielkie emocje, sześć bramek i rozstrzygnięcie w końcówce! Raków wyeliminował Górnika z PP

2021-02-10 22:10

Bardzo emocjonujący przebieg miał mecz 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa a Górnikiem Zabrze. Gospodarze szybko zdobyli dwie bramki, by w drugiej odsłonie dać się przyjezdnym dogonić. Sama końcówka należała jednak do ekipy trenera Marka Papszuna. Gdy już się wydawało, że dojdzie do dogrywki, wyprowadzili dwa ciosy i pokonali zabrzan 4:2. Tym samym to częstochowianie zameldowali się w ćwierćfinale turnieju

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 4:2 (2:0)

Bramki: Gutkovskis 3', Ivi 13', 87' (k.), Jach 90+2' - Jimenez 55', 71' (k.)

Żółte kartki: Sapała 50', Mikołajewski 70', Piątkowski 90+1' - Kubica 24', Nowak 34'

Raków: Pindroch - Piątkowski, Mikołajewski, Jach - Tudor, Sapała, Schwarz, Kun, Szelągowski (69' Tijanić) - Ivi (90+3' Papanikolau), Gutkovskis (90+3' Długosz)

Górnik: Kudła - Wiśniewski, Koj (46' Evangelou), Gryszkiewicz - Masouras, Manneh, Kubica, Nowak, Janża - Sobczyk, Jimenez

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze

KONIEC MECZU

To było niezwykle emocjonujące spotkanie, które ostatecznie w końcu rozstrzygnął na swoją korzyść Raków Częstochowa!

Serdecznie dziękujemy już za uwagę.

90+4'

Ostatnie sekundy spotkania.

90+3'

Jeszcze Papanikolau i Długosz za Iviego i Gutkovskisa.

90+2'

GOOOOOOL! RAKÓW! TO KONIEC!

Jarosław Jach wykorzystuje centrę Petra Schwarza i trafia na 4:2!

90+1'

Żółta kartka dla Piątkowskiego za domaganie się rzutu karnego.

90'

Cztery minuty doliczone!

88'

87'

GOOOOOOL! IVI LOPEZ!

Hiszpan bezlitośnie dla zabrzan posłał piłkę w boczną siatkę od wewnętrznej strony, 3:2!

87'

RZUT KARNY DLA RAKOWA!

Sędzia wskazuje na wapno po tym jak zakotłowało się w polu karnym Górnika!

86'

Pomimo prób gospodarzy, wszystko zmierza w kierunku dogrywki.

83'

Kudła!

Świetna parada po strzale Gutkovskisa.

82'

Od kilku minut Raków zdecydowanie dominuje! Teraz ma rzut rożny.

80'

Kolejna akcja Iviego i strzał Hiszpana, ale obok bramki Kudły.

79'

Raków próbuje powrócić do swojej gry z pierwszej połowy, ale trudna to sztuka - na razie gospodarze mogą liczyć tylko na przebłyski.

76'

Efektowna akcja Iviego Lopeza, ale bez efektu w postaci bramki.

75'

74'

Wiśniewski oddala zagrożenie od bramki Górnika.

71'

GOOOOOL! 2:2!

Jesus Jimenez bez problemy zmylił bramkarza i już remis!

70'

Rzut karny dla Górnika Zabrze!

69'

Tijanić w miejsce Szelągowskiego.

68'

Górnik stara się przejąć inicjatywę, ale jednak Raków zachowuje w defensywie wysoką czujność. To jednak różnica wyłącznie jednego gola.

65'

Ivi Lopez powstrzymany w akcji indywidualnej.

63'

Błąd Janży, niecelne zagranie.

62'

Raków o włos od gola!

Piątkowski wybił się wysoko i oddał strzał po podaniu Schwarza - piłka musnęła górną siatkę bramki Górnika, ale nie wpadła do celu.

60'

57'

Kolejna szybka akcja Górnika i już szansa na remis, ale jednak piłka mija poprzeczkę!

55'

GOOOOOOOOOL!

Piłkarze Górnika odbierają piłkę Szelągowskiemu, mkną z kontrą i Jimenez pakuje piłkę do siatki mimo protestów graczy Rakowa, którzy twierdzą, że ich gracz był faulowany - 2:1!

54'

Kontra napędzona przez Szelągowskiego i sfinalizowana strzałem Tudora nie przynosi powodzenia.

53'

Defensywa Rakowa bez problemu radzi sobie z dośrodkowaniem Górnika.

50'

Sapała z żółtą kartką.

49'

Tudor szukał kolegów dośrodkowaniem, którego jednak nikt nie zdołał zamknąć.

48'

Aby powalczyć w tym spotkaniu, Górnik musiałby całkowicie odmienić swoją twarz zaprezentowaną przed przerwą.

46'

Czas na drugą połowę!

Z jedną zmianą - Evangelou za Koja.

PRZERWA

Zasłużone prowadzenie Rakowa po dwóch golach w pierwszym kwadransie gry! Czekamy na drugą odsłonę spotkania.

45'

Doliczono minutę.

43'

Bezproblemowa interwencja Kudły po próbie Górnika z dystansu.

41'

Masouras faulowany w środku pola przez Kuna.

39'

W tych minutach to Górnik posiada piłkę, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Defensywa Rakowa gra niezwykle czujnie i bezpiecznie.

34'

Żółta kartka dla kolejnego gracza Górnika - Nowaka.

35'

Schwarz często dziś posyła podania do kolegów, Czech jest bardzo aktywny.

33'

Dogodny rzut wolny dla częstochowian. Piłka posłana po ziemi, Górnicy jednak sobie z nią radzą.

30'

O włos od 3:0!

Kudłę ponownie starał się zaskoczyć Gutkovskis, ale Polak poradził sobie z uderzeniem Łotysza.

28'

Przed chwilą żółtą kartką ukarany Kubica.

27'

Pewna interwencja Jacha w obronie.

25'

Znowu groźnie w polu karnym Rakowa, ale Kun nie zdołał pokonać Kudły.

22'

Zabrzanie bez pomysłu na odważniejsze podejście pod pole karne Rakowa.

20'

Odrobina spokojniejszego fragmentu po elektryzującym początku.

16'

Raków wyjaśnił teraz zagrożenie po centrze z rzutu wolnego we własne pole karne.

15'

13'

GOOOOOOL!

Ivi Lopez z całej siły pakuje piłkę pod poprzeczkę, 2:0!

12'

Rzut wolny pośredni dla Rakowa z dosłowni pięciu metrów od bramki!

Kudła złapał piłkę po podaniu od swojego kolegi z drużyny, ależ absurdalna sytuacja.

11'

Pierwszy strzał zabrzan, ale bardzo niecelny.

10'

Dobry przechwyt stoperów Górnika.

8'

Górnik prezentuje się dość nerwowo. Szybko stracony gol chyba zbił go z tropu.

5'

Widać, że Raków chce sobie powetować ligowe niepowodzenia. Gra bardzo wysoko.

4'

3'

GOOOOL! RAKÓW!

Ivi Lopez wpadł w pole karne i podał do Vladislavsa Gutkovskisa, a Łotysz wyprowadził gospodarzy na prowadzenie - 1:0!

1'

Mecz rozpoczęty!

Dziś na ławce rezerwowych jest chociażby Richmond Boakye - nowy napastnik Górnika, który wczoraj podpisał kontrakt z klubem.

Drużyny powoli wychodzą na murawę.

Tak było jeszcze niedawno.

W pierwszym dzisiejszym starciu Pucharu Polski Pogoń Szczecin przegrała 1:2 z Piastem Gliwice. Jak będzie w potyczce Rakowa Częstochowa z Górnikiem Zabrze? Czas się przekonać!

Początek meczu o godz. 20:30.