Dawid Szwarga

i

Autor: cyfrasport Dawid Szwargac

Jagiellonia wypunktowała rywala

Raków na kolanach w Białymstoku! Dawid Szwarga o tym, co wpłynęło na porażkę mistrza Polski

2023-12-10 22:50

Na starcie sezonu Raków rozbił Jagiellonię u siebie 3:0. Teraz klub z Podlasia zrewanżował się za tamtą porażkę wygrywając 4:2 w 18. kolejce ekstraklasy. Trener Dawid Szwarga po zawodach powiedział o tym, co wpłynęło na porażkę mistrza Polski.

Mistrz reagował zbyt wolno

Raków przegrywał już 4:1, ale w końcówce zmniejszyli rozmiary porażki. Bramki dla gości zdobyli Stratos Svarnas i Łukasz Zwoliński. - Pierwszym czynnikiem, który miał duży wpływ na mecz, był sposób w jaki traciliśmy bramki - powiedział trener Dawid Szwarga podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Pierwszą i trzecią straciliśmy w sytuacjach, do których dokładnie się przygotowywaliśmy, biorąc po uwagę sposób gry Jagiellonii. Mimo tego nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Zbyt wolno reagowaliśmy w niektórych sytuacjach i ze zbyt dużą łatwością przygrywaliśmy pojedynki, które prowadziły potem do sytuacji dla rywala - analizował.

Jagiellonia rozbiła mistrza Polski, sięgnie po tytuł? Adrian Siemieniec skwitował sukces z Rakowem

To bolesna porażka

Szkoleniowiec wypunktował słabe punkty w grze podopiecznych. - Podobnie druga bramka - stały fragment gry to jest również sytuacja, w której można się lepiej zachować - zauważył trener Szwarga, cytowany przez PAP. - To dla nas bolesna porażka, ale to część życia sportowca. Trzeba teraz dobrze zareagować i zrobić wszystko, żeby się odpowiednio przygotować do meczów z Atalantą oraz Koroną i udanie zakończyć rok - przyznał szkoleniowiec mistrza Polski.

Tytuł coraz bardziej ucieka Legii. Tak Kosta Runjaić zareagował po wpadce wicemistrza Polski z ŁKS [WIDEO]

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Sonda
Czy Jagiellonia Białystok będzie mistrzem Polski?
Marcin Cebula o swojej zmarnowanej „setce” i wielkich nerwach w końcówce
Najnowsze