Andrzej Niewulis, Raków Częstochowa

Autor: Cyfra Sport Andrzej Niewulis

Raków ruszył w pościg za Lechem. Wicemistrz wiceliderem ligi [WIDEO]

2021-10-03 14:52

W poprzednim sezonie Raków sięgną po Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski. W tym także zamierza się bić o najwyższe laury. Teraz pokonał 3:0 Wartę w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W ten sposób wskoczył na pozycję wicelidera i ma jeden mecz zaległy. Dla Rakowa to siódmy z rzędu mecz bez porażki w lidze. Warta w ubiegłch rozgrywkach była rewelacją, ale w tym zawodzi. To już siódme spotkanie w lidze bez zwycięstwa.

W poprzedniej kolejce Raków niespodziewanie zgubił punkty remisując 2:2 z Radomiakiem. Teraz niespodzianki nie było. Prowadzenie gospodarze objęli w pierwszej połowie po rzucie rożnym. Podanie na bramkę zamienił Milan Rundić, który uderzeniem piłki głową z bliska pokonał bramkarza Adriana Lisa. W końcówce pierwszej połowy groźnie z rzutu wolnego uderzył Ivi Lopez, ale tym razem górą był golkiper poznańskiej drużyny. Jednak po chwili Vladislavs Gutkovskis podwyższył prowadzenie. Sędzia liniowy sygnalizował, że był spalony. Tyle że po analizie VAR arbiter uznał trafienie Łotysza. Druga połowa wyśmienicie zaczęła się dla częstochowian. I znów gol padł po stałym fragmencie. Tym razem Ivi Lopez wykonywał rzut wolny. Z jego podania skorzystał Andrzej Niewulis. W końcówce Ivi Lopez strzelił nawet gola, ale sędzia go nie uznał. Hiszpan był na pozycji spalonej. Raków oddał sześć celnych strzałów, a Warta tylko raz zagroziła gospodarzom, gdy strzelał Jan Grzesik.

Hiszpański wyścig o snajperskie berło w Ekstraklasie. Który Jesus będzie górą? [WIDEO]

Raków Częstochowa - Warta Poznań 3:0

1:0 Milan Rundić 22. min, 2:0 Vladislavs Gutkovskis 45. min, 3:0 Andrzej Niewulis 47. min