Autor: PAP

Wygrana zabrzan

Rezerwowi odmienili Górnika. Zahović znów z golem, a zabrzanie z kompletem punktów

2024-08-09 20:13

Górnik kontynuuje dobrą passę. Odniósł drugie zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe Radomiaka 2:1. Drugiego gola w kolejnym meczu strzelił Luka Zahović pozyskany z Pogoni Szczecin.

Cały dorobek pierwszej połowy to dwa celne strzały Radomiaka. Los sprawił, że kibice w Radomiu mogli zobaczyć debiut w ich drużynie Capity. Napastnik z egzotycznej Angoli już w 7. minucie zastąpił kontuzjowanego Vagnera Diasa. Właśnie po strzale Capity w 30. min było najgroźniej pod bramką Górnika, ale Michał Szromnik efektownie obronił. Trener Jan Urban od razu w przerwie dokonał dwóch zmian, wprowadzając na boisko Norberta Wojtuszka i Lukę Zahovicia, zdejmując z boisko m.in. mało widocznego Lukasa Podolskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Dramat obrońcy Rakowa, czeka go bardzo długa przerwa! Wiadomo kto go zastąpi

Ale najpierw, bo w 61. min radomianie objęli prowadzenie. Przy wyprowadzaniu piłki kolosalny błąd popełnił zabrzanin Nascimento, przejął ją Leonardo Rocha i pewnie strzelił do siatki, już czwarty raz w tym sezonie. W 73 min. Luka Zahovic, który zastąpił Podolskiego wyrównał. Piłkę z lewej strony idealnie wrzucił jego rodak, Erik Janza, a Zahoviciowi wystarczyło dobrze przystawiać głowę, żeby piłka zatrzepotała w siatce. Drugi z rezerwowych Norbert Wojtuszek nie chciał być gorszy i w 81. min huknął lewą nogą nie do obrony, przesądzając o wygranej Górnika. Jedyna strata zabrzan to kontuzja Zahovicia, który nieszczęśliwie upadł na bark, i na kilka minut przed końcem musiał opuścić boisko.

Drugi z sędziów zabrał głos po aferze alkoholowej! Publicznie przeprosił za swoje zachowanie, wspomniał o rodzinie

Radomiak Radom - Górnik Zabrze 1:2 (0:0).

Bramki: 1:0 Leandro (58), 1:1 Luka Zahovic (73-głową), 1:2 Norbert Wojtuszek (81).

Żółta kartka – Górnik Zabrze: Kamil Lukoszek, Luka Zahovic.

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 8 564.

Radomiak Radom: Maciej Kikolski - Zie Ouattara, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Damian Jakubik (79. Rahil M?mm?dov) – Luizao (79. Christos Donis), Roberto Alves (70. Bruno Jordao) - Joao Peglow, Leandro (70. Rafał Wolski), Vagner Dias (7. Osvaldo Pedro Capita) - Leonardo Rocha.

Górnik Zabrze: Michał Szromnik - Manu Sanchez (63. Dominik Szala), Rafał Janicki, Josema, Erik Janza - Damian Rasak, Filipe Nascimento - Lukas Ambros, Lukas Podolski (46. Luka Zahovic, 85. Taofeek Ismaheel), Kamil Lukoszek (46. Norbert Wojtuszek) - Aleksander Buksa. (PAP)