Przemysław Mystkowski, Jagiellonia Białystok

Autor: Cyfrasport Przemysław Mystkowski, Jagiellonia Białystok

Rezerwowy bohaterem Jagiellonii. Tak Przemysław Mystkowski pogrążył Cracovię [WIDEO]

2020-05-31 21:10

Mimo że pojawił się na boisku dopiero w końcówce, to i tak zapracował na miano bohatera. Potrzebował dwóch minut, aby przechytrzyć obronę Cracovii. Zobaczcie, jak pomocnik Przemysław Mystkowski strzelił gola, który zapewnił Jagiellonii Białystok wygraną 1:0 w wyjazdowym starcu z Cracovią w 27. kolejce Ekstraklasy. Poprzednią bramkę w lidze zdobył przed czterema laty.

Wprawdzie Przemysław Mystkowski ma dopiero 22 lata, ale w Ekstraklasie debiutował przed sześcioma laty w barwach Jagiellonii Białystok, której jest wychowankiem. Do zespołu wprowadził go... trener Michał Probierz, obecny trener Cracovii, który wtedy pracował na Podlasiu. Premierową bramkę w polskiej lidze Mystkowski zdobył wiosną 2016 roku w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu z Koroną Kielce w 37. kolejce.

Tak Flavio Paixao strzelił decydującego gola w derbach Trójmiasta [WIDEO]

Potem różnie układały się jego losy. Dwa lata spędził w pierwszej lidze. Najpierw w Miedzi Legnica, a w poprzednim sezonie w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Przed obecnym rozgrywkami wrócił do Jagiellonii, ale jesienią grywał mało. Sytuacja zmieniła się, gdy zespół objął trener Iwajło Petew. W tym roku Bułgar wystawił go w wyjściowym składzie w trzech meczach ligowych.

Prekursor piłkarskich cieszynek walczy o życie. Piotr Rocki w stanie krytycznym. Najnowsze informacje

Przeciwko Cracovii wszedł dopiero w 86. minucie i nie zawiódł bułgarskiego szkoleniowca. Po dwóch minutach przechwycił piłkę na polu karnym. Mimo że miał rywali na plecach, to zdołał się odwrócić, a następnie oddał strzał po ziemi. Bramkarz Michal Pesković był zaskoczony. Słowak nie zdążył zareagować. Po chwili Mystkowski mógł cieszyć się z drugiej w karierze bramki w Ekstraklasie. Dla Jagiellonii to już czwarty mecz bez porażki i trzecia wygrana z rzędu. Dla Cracovii - piąta przegrana z rzędu.