Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:0. "Niebiescy" nie odpuszczają w walce o mistrzostwo

2012-03-25 22:03

Kto przed rozpoczęciem obecnego sezonu spodziewałby się, że Ruch Chorzów będzie jednym z głównych pretendentów do tytułu mistrza Polski? "Niebiescy" pokonali w niedzielę Wisłę Kraków 1:0 i do liderującej Legii tracą już tylko 3 punkty.

Po wywalczeniu awansu do półfinału Pucharu Polski wydawało się, że Wisła nabiera powoli pod wodzą Michała Probierza jakości. W Chorzowie jednak "Biała Gwiazda" była zagubiona i bezradna.

Najlepszym podsumowaniem spotkania wydaje się być statystyka celnych strzałów: Ruch - 9, Wisła - 1. Gdyby nie bardzo dobra dyspozycja Sergeia Pareiki Krakowianie mogli przegrać znacznie wyżej.

Przeczytaj koniecznie: Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0. "Kolejorz" wygrywa pierwszy raz w 2012 roku, Śląsk nie wykorzystał szansy

W grze Wiślakom z pewnością nie pomogły także czerwone kartki dla Gordana Bunozy (63. min) oraz Juniora Diaza (90 min.).

Mistrzowie Polski w ostatnich pięciu ligowych kolejkach wygrali zaledwie jeden mecz. W ligowej tabeli zajmują dopiero 7. miejsce.

Bramka:

1:0 - Rafał Grodzicki (54. minuta - rzut karny)

Składy:

Ruch Chorzów: Pesković - Szyndrowski, Grodzicki, Stawarczyk, Djokić - Janoszka (Lewczuk - 92. minuta), Straka, Malinowski, Zieńczuk (Abbott - 84. minuta) - Jankowski, Piech (Niedzielan - 87. minuta)

Wisła Kraków: Pareiko - Diaz, Chavez, Bunoza, Jovanović - Kirm, Wilk, Nunez (Garguła - 62. minuta), Melikson (Iliev - 46. minuta) - Genkow, Biton (Małecki - 67. minuta)

Żółte kartki:

Wisła: Chavez (29. minuta), Nuenz (51. minuta), Gordan Bunoza (63. minuta - bezpośrednia czerwona kartka), Jovanović (63. minuta), Diaz (74. i 90. minuta - czerwona kartka)