Race na boisku

Autor: EastNews Władze piłkarskie nadal nie mogą poradzić sobie z niektórymi zachowaniami kibiców

Skandal na meczu w Poznaniu! Kibice Lechii rzucali racami, spotkanie przerwano [WIDEO]

2020-02-23 19:35

Do skandalu doszło podczas meczu Lecha z Lechią w 23. kolejce Ekstraklasy. W drugiej połowie sędzia zmuszony był przerwać spotkanie. Kibice gdańskiej drużyny odpalili race. Niektóry z nich poleciały w kierunku sektora zajmowanego przez sympatyków gospodarzy. Spotkanie zostało dokończone.

Zawody przerwano w 65. minucie. W tym momencie Lech remisował bezbramkowo z Lechią 0:0. Goście od 50 minuty grali już w osłabieniu po tym jak czerwoną kartką zobaczył Karol Fila. Piłkarze zeszli z boiska i skierowali się do szatni. Stadion został zadymiony. Arbiter rozmawiał z delegatem PZPN. Ostatecznie podjęto decyzję, aby kontynuować mecz. Istniało ryzyko, że gdyby sytuacja się powtórzyła, to sędzia zakończyłby spotkanie. W ten sposób gdańszczanie zostaliby ukarani walkowerem.
"Racowiska? Coś więcej! Zagrożenie zdrowia i życia! Jak można rzucać w sektor rodzinny????? JUŻ DOŚĆ! I to apel do wszystkich świętych, grzesznych, normalnych, odpowiedzialnych, ludzi polskiej piłki! - napisał na Twitterze Roman Kołtoń zbulwersowany tym co wydarzyło się na stadionie przy Bułgarskiej.