Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Autor: CYFRASPORT

Śląsk - Korona 1:0. Tadeusz Pawłowski górą w wojnie wrocławskich legend!

2014-09-19 22:10

Tadeusz Pawłowski okazał się lepszy w pojedynku ze swoim odwiecznym rywalem Ryszardem Tarasiewiczem! Jego Śląsk Wrocław pokonał Koronę Kielce 1:0. Fantastyczny prezent urodzinowy sprawił sobie Flavio Paixao, którego trafienie dało trzy punkty wrocławianom.

Gospodarze od samego początku narzucili twarde warunki gry. Schodziliby do przerwy z killkubramkowym prowadzeniem, gdyby nie fantastyczne interwencje Vytautasa Cerniauskasa. Swoje szanse na trafienie mieli Paweł Zieliński i Sebastian Mila, jednak nie zachowali zimnej krwi w pojedynkach z litewskim bramkarzem.

Małecki zwariował! Naskoczył na Wdowczyka: - Ch... w du..., kur....

Przerwa w meczu najwyraźniej świetnie posłużyła złocisto-krwistym. W drugiej odsłonie spotkania goście przejęli inicjatywę, co jednak nie przełożyło się na bramki. Nieoczekiwanie decydujący cios zadali wrocławianie. Gola wagę trzech punktów zdobył Flavio Paixao, który obchodził w piątek 30. urodziny.

Jeżeli chodzi o relacje Ryszarda Tarasiewicza z Tadeuszem Pawłowskim, to od lat pozostawiają one wiele do życzenia. "Tedi" oskarżył w przeszłości 52-latka o korupcję. Kibice z Wrocławia spierają się natomiast, który z nich był większą piłkarską legendą. Dwukrotnie rywalizowali także o stołek trenerski w Śląsku i za każdym razem wygrywał Tarasiewicz.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:0 (0:0)