Alexander Gorgon

Autor: PAP/Marcin Bielecki Alexander Gorgon

Rezerwowy bohaterem

Strzał w dziesiątkę trenera Pogoni. Rezerwowy rozstrzygnął losy meczu, Legia w kryzysie [WIDEO]

2024-09-20 22:45

Pogoń podtrzymała zwycięską passę na swoim stadionie pokonując Legię 1:0. Dla Wojskowych to druga porażka z rzędu. Strzelcem złotego gola był rezerwowy Alexander Gorgon.

Pogoń już 3. min stworzyła stuprocentową sytuację. Po świetnym podaniu Leo Koutrisa do Kamila Grosickiego i równie dobrym dośrodkowaniu skrzydłowego Pogoni, Efthymis Koulouris strzelając głową jednak minimalnie chybił. Pogoń grała dobrze, dominowała ale brakowało skuteczności. W 26. min Koulouris zmarnował drugą „setkę” strzelając z 10 metrów nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy Legia przeniosła grę na połowy gospodarzy, ale nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola.

Szokujący transparent na meczu Barcelony. Przekroczono granice dobrego smaku, nawiązali do nazistowskiego pozdrowienia

Tuż po przerwie Pogoń miała kolejną dobrą sytuację, ale strzał Wahana Biczachczjana został wyblokowany przez jednego z obrońców i piłka minęła bramkę. Legia odgryzła się celnym strzałem Bartosza Kapustki. Akcje legionistów stawały się jednak coraz groźniejsze. W 63. min trener Pogoni zmienił Biczachczjana na Alexa Gorgona i był to strzał w dziesiątkę. Trzy minuty później Gorgon miał trochę czasu i miejsca na 20 metrów od bramki i huknął lewą nogą nie do obrony. Trener Goncalo Feio dokonywał zmian, dając szansę debiutu Maximilianowi Oyedele, wychowanemu w szkółce Manchesteru Utd. W 75. Pogoń powinna zamknąć mecz, ale Grosicki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Tobiaszem. W końcówce zagotowało się pod bramką Pogoni, że w ruch prawie poszły pięści. Arbiter zażegnał nerwową sytuację dając żółte kartki Jędrzejczykowi, Wahlqvistowi i bramkarzowi Cojocaru.

Robert Kolendowicz wierzy w zwycięstwo z Legią. Od jej byłego trenera zaczerpnął najwięcej wiedzy [ROZMOWA SE]

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Alexander Gorgon (67).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Leo Borges, Linus Wahlqvist, Valentin Cojocaru. Legia Warszawa: Jurgen Celhaka, Artur Jędrzejczyk.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów 20 415.

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Leo Borges, Leonardo Koutris (81. Olaf Korczakowski) - Rafał Kurzawa, Fredrik Ulvestad, Wahan Biczachczjan (63. Alexander Gorgon), Kacper Łukasiak (73. Joao Gamboa), Kamil Grosicki (81. Wojciech Lisowski) - Efthymis Koulouris.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk, Steve Kapuadi - Kacper Chodyna (73. Paweł Wszołek), Jurgen Celhaka (68. Maxi Oyedele), Bartosz Kapustka (80. Wojciech Urbański), Ruben Vinagre, Luquinhas (68. Ryoya Morishita) - Marc Gual (68. Migouel Alfarela), Jean-Pierre Nsame. (PAP)