AS Monaco - FC Barcelona

Autor: AP PHOTO/LAURENT CIPRIANI AS Monaco - FC Barcelona

przykry widok

Szokujący transparent na meczu Barcelony. Przekroczono granice dobrego smaku, nawiązali do nazistowskiego pozdrowienia

2024-09-20 20:02

Barcelona nie będzie najlepiej wspominała pierwszej kolejki Ligi Mistrzów w tym sezonie. Już w 11. minucie meczu Eric Garcia dostał czerwoną kartkę i grająca przez zdecydowaną większość czasu w osłabieniu „Duma Katalonii” uległa AS Monaco 1:2. Klub nie jest z pewnością zachwycony także zachowaniem swoich kibiców podczas spotkania. Na trybunie zajmowanej przez fanów Barcelony pojawił się bowiem transparent nawiązujący do... nazistowskiego pozdrowienia.

FC Barcelona nie zaczęła udanie swojej przygody z Ligą Mistrzów, która w tym sezonie rozgrywana jest już w nowym formacie. Wicemistrzowie Hiszpanii ulegli AS Monaco 1:2, a wielki wpływ na przebieg meczu miała czerwona kartka, którą już w 11. minucie spotkania obejrzał Eric Garcia za sfaulowanie jednego z rywali wychodzącego na czystą pozycję strzelecką. Barcelonie nie można odmówić waleczności, bowiem na straconą w 16. minucie bramkę autorstwa Akliouche odpowiedzieli trafieniem Lamine'a Yamala już w 28. minucie, a potem długo utrzymywał się remis. Niestety, w 71. minucie spotkania wynik ustalił Ilenikhena i Barcelona wróciła do domu bez punktów. Teraz okazuje się, że to nie koniec złych wieści.

Skandaliczny transparent na meczu Barcelony. Jednoznaczna reakcja

W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie, które wywołało mocną reakcję u wielu fanów, a także w samym klubie. Okazało się bowiem, że część kibiców udała się na mecz ze skandalicznym transparentem. Napisano na nim „Flick Heil”, co brzemieniem może przypominać nazistowskie pozdrowienie „Sieg Heil”. Całą sytuację klub również odczytał jako nawiązanie do tej zbrodniczej ideologii, o czym świadczy wpis Eleny Fort, wiceprezydent ds. instytucjonalnych Barcelony. – Niegodne, haniebne. Obrzydliwe i smutne, że ktoś, kto twierdzi, że kocha klub, zachowuje się w ten sposób. Wszystko ma swoje granice. Nigdy więcej się to nie powtórzy. Nigdy więcej – napisała na portalu X, komentując zdjęcie, na którym widać skandaliczny transparent.

Michał Probierz dla SE: Lewandowski wciąż jest ważny dla reprezentacji

QUIZ. Największe skandale Euro. Ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 9
Polska na Euro 2008 zremisowała mecz z Austrią po kontrowersyjnym rzucie karnym. Kto wtedy był sędzią?