Kamil Grosicki

Autor: Cyfrasport Kamil Grosicki

W Pogoni za podium

Świąteczne ciasteczka „Grosika”. Reprezentant Polski znakomitymi asystami poprowadził Pogoń do zwycięstwa [WIDEO]

2024-03-30 22:30

Pogoń Szczecin w przedświąteczny wieczór wygrała z Cracovią 3:1 i zbliżyła się do ligowego podium. Do wygranej Portowców bardzo przyczynił się Kamil Grosicki zaliczając dwie asysty.

Piłkarze Pogoni i Cracovii postanowili zafundować kibicom w przedświąteczną sobotę efektowne widowisko od samego początku. Nie minęło 2,5 minuty, a padły już dwie bramki. W 47 sek. Kamil Grosicki dośrodkował po ziemi, a strzałem z 10 metrów akcję wykończył Fredrik Ulvestad. Po kilkudziesięciu sekundach i dośrodkowaniu z rogu wyrównał strzałem głową Benjamin Kallman. Jednak „Grosik” postanowił kontynuować świąteczne show. Dośrodkował ulubionym od dłuższego czasu „zewniakiem”. Stojący 5 metrów od bramki obrońca Eneo Bitri próbował uprzedzić Greka Koulourisa, ale dotknął piłki tak niefortunnie, że ta wpadła do siatki.

Adam Nawałka po awansie reprezentacji na Euro. Wskazuje właściwe decyzje Probierza, jedną określa jako doskonałą [ROZMOWA SE]

Grosik prezentował się w tym meczu znakomicie, być może chciał spożytkować siły, które nagromadziły się w nim na zgrupowaniu kadry. Po przerwie mecz był ciekawym i otwartym widowiskiem. Cracovia nie może być pewna ligowego bytu, bo nad strefą spadkową ma tylko 4 pkt przewagi. Trener Jacek Zieliński zmieniał kolejnych piłkarzy, ale to zmiana trenera Pogoni okazała się strzałem w dziesiątkę. W 83. min Grosickiego zastąpił Vahan Biczachczjan, a pięć minut później efektownym strzałem z ok. 15 metrów ustalił wynik meczu.

Tomasz Kłos ocenił heroiczny bój z Walią. Mówi o mękach i dyscyplinie na boisku [ROZMOWA S

Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Fredrik Ulvestad (1), 1:1 Benjamin Kallman (3-głową), 2:1 Eneo Bitri (15-samobójcza), 3:1 Wahan Biczachczjan (87).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Rafał Kurzawa, Efthymis Koulouris, Adrian Przyborek.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 19 353.

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Leo Borges, Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Adrian Przyborek (65. Marcel Wędrychowski), Fredrik Ulvestad, Rafał Kurzawa, Alexander Gorgon (77. Joao Gamboa), Kamil Grosicki (83. Wahan Biczachczjan) - Efthymis Koulouris.

Cracovia Kraków: Lukas Hrosso - Cornel Rapa (59. Jani Atanasov), Arttu Hoskonen, Eneo Bitri, Andreas Skovgaard (88. Filip Rózga) - David Kristjan Olafsson, Karol Knap, Takuto Oshima (70. Patryk Makuch), Patryk Sokołowski (59. Otar Kakabadze), Mikkel Maigaard (70. Michał Rakoczy) - Benjamin Kallman. (PAP)