Waldemar Fornalik

i

Autor: Cyfrasport Waldemar Fornalik

Zaskakująca zmiana!

Szokujące wieści z Ekstraklasy! Waldemar Fornalik odchodzi z Piasta Gliwice, zaskakujący następca

2022-10-27 11:35

Waldemar Fornalik przestał pełnić funkcję trenera Piasta Gliwice. Były selekcjoner reprezentacji Polski pracował w gliwickim klubie od września 2017 roku i w tym czasie sięgnął z nim po mistrzostwo Polski. Niestety, ostatnie wyniki Piasta były na tyle słabe, że po wielu, jak na dzisiejsze standardy, latach pracy słynny trener pożegnał się ze stanowiskiem.

W trakcie swojej pracy w Piaście Gliwice Waldemar Fornalik przeżywał niejednokrotnie wzloty i upadki. Po jednym z sezonów, gdy drużyna spisywała się bardzo słabo, władze klubu nie uległy presji i zostawiły Fornalika na stanowisku. Nagroda przyszła bardzo szybko bo w kolejnym sezonie Fornalik sięgnął z Piastem po mistrzostwo Polski. Kolejne lata nie były jednak tak udane, a obecny sezon jest bardzo trudny dla „Piastunek”. Ostatnie zwycięstwo Piasta miało miejsce 5 września, a łącznie zespół ten uzbierał ledwie 12 punktów w 14 meczach i znajduje się nad tuż nad strefą spadkową, wyprzedzając Koronę Kielce tylko dzięki lepszemu bilansowi. Mimo to chyba niewiele osób spodziewało się, że Waldemar Fornalik odejdzie z Piasta.

Waldemar Fornalik odchodzi, zaskakujący następca

Waldemar Fornalik mógł pochwalić się najdłuższym stażem prowadzenia drużyny w Ekstraklasie wśród obecnie pracujących szkoleniowców. Jedynie Marek Papszun dłużej pracuje w jednym klubie, ale Raków występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej dopiero od sezonu 2019/2020. Jak podał klub, umowa z Fornalikiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Nie mniejszą sensacją jest nazwisko następcy Waldemara Fornalika, tuż po informacji, że ten odchodzi z Piasta. Okazuje się, że w Gliwicach zatrudnienie znalazł były trener Legii Warszawa, Aleksandar Vuković! Do tej pory jako trener prowadził on jedynie stołeczny zespół, z którym wygrał mistrzostwo Polski.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze