Autor: Cyfrasport Marc Gual

Rozczarowanie w stolicy

Trener Legii wszystko ujawnił. To dlatego Marc Gual został zmieniony w hicie z Jagiellonią

2024-04-08 9:45

W tym roku Marc Gual odblokował się i spisuje się coraz lepiej. Najważniejsze, że znów jest skuteczny. Teraz strzelił efektownego gola, ale to było za mało, bo Legia tylko zremisowała 1:1 z Jagiellonią w hicie kolejki. W ten sposób warszawski zespół wypisał się z walki o mistrzostwo. Hiszpan opuścił boisko w końcówce. Co się stało?

Efektowny gol nie wystarczył na lidera

W pierwszej połowie Gual popisał się efektowną akcją. Dwa razy zmylił obrońcę, a następnie oddał mocny strzał w długi róg. Bramkarz Jagiellonii nie zdążył nawet zareagować. W drugiej połowie hiszpański napastnik został zmieniony. W jego miejsce wszedł Maciej Rosołek. W tym momencie Legia jeszcze prowadziła. Niebawem jednak straciła gola, którego strzelił Jesus Imaz.

Jesus Imaz chce przejść do historii, wysoko zawiesza poprzeczkę. Gwiazdor Jagiellonii mówi o wyzwaniu, ruszy w pościg za legendą?

Gual poprosił o zmianę

Podczas konferencji prasowej trener Kosta Runjaić został zapytany, co było powodem zastąpienia Hiszpana. - Sytuacja wyglądała tak, że Gual dał znak do zmiany - powiedział trener Kosta Runjaić. - Był zmęczony. Nie był zły na decyzję o zmianie. Rozegrał bardzo dobre spotkanie. Był aktywny. Widać, że jego forma wzrasta. To jest taki Gual, którego chcemy oglądać. Oczywiście po meczu wszyscy zawodnicy byli rozczarowani. Mamy dobre relacje z nimi, dobrą komunikację. Podobnie było z Radovanem Pankovem, który także zasygnalizował, że potrzebuje zmiany. Z kolei Yuri Ribeiro nie znalazł się w składzie, bo poczuł ból podczas treningu w prawej łydce. Ból mu nie ustąpił i dlatego nie był wstanie rozegrać meczu - przyznał szkoleniowiec Legii.

Adrian Siemieniec po hicie kolejki z Legią. To było kluczowe dla trenera Jagielloni, ważne słowa

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!