Zdenek Ondrasek, Wisła Kraków

i

Autor: Cyfra Sport Zdenek Ondrasek

Ulubieniec kibiców Wisły Kraków na nowo w Polsce? Może dojść do wielkiego powrotu, media mówią o ofercie

2021-05-12 14:52

Wisła Kraków w końcu rozwiąże swoje problemy w ataku? Drużyna "Białej Gwiazdy" od lat nie potrafi spełnić aspiracji kibiców i zamiast bić się o europejskie puchary, toczy batalię o utrzymanie w Ekstraklasie. Władze klubu miały, zdaniem portalu "transfery.info", złożyć propozycję Zdenkowi Ondraskowi. Reprezentant Czech miałby wrócić na stadion przy ulicy Reymonta po trzyletniej przerwie i rozwiązać problemy linii ofensywnej drużyny.

Wisła Kraków nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. W drużynie kilkukrotnych mistrzów Polski w piłkę nożną dochodziło do prawdziwych zawirowań. W sezonie drużynę prowadziło dwóch szkoleniowców - Artur Skowronek i Peter Hyballa i żaden z nich nie spełnił pokładanych oczekiwań. Drużyna spisywała się słabo i praktycznie cudem utrzymała się w Ekstraklasie. O ile sytuacja w klubie nie wygląda za wesoło, o tyle drużyna z grodu Kraka zamierza rozwiązać swoje problemy, sprowadzając na Reymonta dawnego ulubieńca trybun - Zdenka Ondraska.

Zdenek Ondrasek na nowo w Wiśle Kraków? Polskie media mówią o wielkim powrocie

O potencjalnym powrocie Czecha na boiska polskiej Ekstraklasy powiedzieli dziennikarze portalu "transfery.info" Ich zdaniem, właściciele "Białej Gwiazdy" kontaktowali się już z napastnikiem Viktorii Pilzno i zaproponowali ponowny angaż w krakowskiej ekipie. Przypomnijmy, że Czech reprezentował barwy "Białej Gwiazdy" w latach 2015-2018. W 66 spotkaniach Ekstraklasy zanotował 20 bramek. Czeski piłkarz opuścił Kraków, aby spróbować swoich sił w amerykańskiej MLS w barwach Dallas FC. Gra za oceanem sprawiła, że piłkarzem zainteresował się selekcjoner kadry narodowej. Eks-wiślak wystąpił w 7 spotkaniach kadry naszych zachodnich sąsiadów i zdobył dwie bramki, z czego jedną w zwycięskim starciu Czechów z reprezentacją Anglii, które odbyło się 11 października 2019 roku.

Gwiazdor Legii Warszawa zagra w Lechu? Nieprawdopodobne doniesienia, Polak rozchwytywany

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Wisła Kraków szuka wzmocnień. Klub będzie walczył o utrzymanie

Mimo że jeszcze kilka lat temu Wisła była dumą kibiców z Krakowa i walczyła o europejskie puchary, a także o najważniejsze cele na krajowym podwórku, to te czasy minęły. W następnym sezonie utytułowany klub będzie walczył o utrzymanie, ale potrzebuje kogoś, kto wzmocni linię ataku. Pomysł sprowadzenia Ondraska na Reymonta może zakończyć się sukcesem, ponieważ piłkarz nie odgrywa większej roli w swojej drużynie. W trakcie poprzedniego sezonu okupował ławkę rezerwowych drużyny z Pilzna, co przełożyło się na utratę miejsca w kadrze reprezentacji Czech.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze