Waldemar Fornalik

i

Autor: Cyfrasport Waldemar Fornalik

Szybki powrót

Waldemar Fornalik może się nie nacieszyć długo wolnym! Były trener Piasta Gliwice na celowniku innego klubu, sensacyjne doniesienia

2022-11-04 21:13

Waldemar Fornalik po pięciu latach spędzonych w Piaście Gliwice został zwolniony przez wyniki, jakie odnosił klub w ostatnim czasie. Władze drużyny podjęły decyzję, że muszą szybko interweniować, aby uratować sytuację w ligowej tabeli. Następcą 59-latka został Aleksandar Vuković, jak się okazuje Fornalik długo nie spędzi czasu na wolnym, jeden z klubów wyraził chęć zatrudnienia byłego selekcjonera Polski.

Jeszcze kilka dni temu wszyscy kibice Piasta Gliwice zostali poinformowani, że Waldemar Fornalik nie będzie dłużej pełnił funkcji trenera w klubie. Zastępcą byłego selekcjonera reprezentacji Polski został Aleksandar Vuković. Prezes "Piastunki" wypowiedział się na temat takiej roszady. - Zasługi Waldemara Fornalika i jego sztabu są niepodważalne. Warsztat, wiedza i autorytet, to przymioty trenera, które poprowadziły zespół do sukcesów. Decyzja o rozstaniu nie była łatwa, nigdy nie jest. Znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebna zmiana. Umowę rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Wdzięczni za cały trud i te pięć lat pracy okraszone wielkimi osiągnięciami, dziękujemy i życzymy trenerowi powodzenia. Liczymy, że podobnie jak my, trener zachowa same pozytywne wspomnienia z pracy w Gliwicach - powiedział Grzegorz Bednarski.

Waldemar Fornalik szybko wróci na ławkę trenerską?! Pojawiła się oferta dla byłego selekcjonera reprezentacji Polski

Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" dotarli do pewnych informacji dotyczących byłego trenera Piasta Gliwice. Waldemar Fornalik miał otrzymać ofertę od Zagłebia Lubin, w którym Piotr Stokowiec nie radzi sobie najlepiej w tegorocznym sezonie. W ostatnim czasie trener "Miedziowych" zwrócił się do kibiców w dość niespotykany sposób. Według regulaminu do zmiany na ławce trenerskiej drużyny z Lubina może dojść najwcześniej przy początku rundy wiosennej w Ekstraklasie. 

Waldemar Fornalik przez pięć lat spędzonych w drużynie Piasta Gliwice zdobył mistrzostwo Polski, a także otarł się o europejskie puchary.

Sonda
Czy interesujesz się polską Ekstraklasą?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze