Warta Poznań - Radomiak Radom

Autor: Cyfrasport Warta Poznań - Radomiak Radom

Warta Poznań - Radomiak Radom: Skrót meczu, bramki, gole [WIDEO]

2020-07-31 20:07

Warta Poznań wywalczyła awans do PKO Ekstraklasy! W decydującym meczu barażowym pokonała Radomiaka Radom 2:0. Obie bramki padły po rzutach karnych wykonywanych przez Mateusza Kupczaka. Poznaniacy wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej po 25 latach! Zobacz skrót meczu Warta Poznań - Radomiak Radom.

- Na obecnym etapie to najważniejszy mój mecz w karierze trenerskiej. Gra toczy się o wielką sprawę nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich, którzy kibicują Warcie Poznań i którzy są z nami - mówił trener Warty Poznań Piotr Tworek, którego podopieczni w trakcie sezonu ligowego dwukrotnie pokonali Radomiaka Radom - 2:0 i 3:0.

Artur Boruc bliski powrotu do PKO Ekstraklasy!

Piątkowy mecz, którego stawką był awans do PKO Ekstraklasy, rozstrzygnął się w drugiej połowie. Sędzia Bartosz Frankowski podyktował dwa rzuty karne, ale dopiero po analizie VAR. W obu przypadkach do piłki podszedł Mateusz Kupczak i chwilę później pokonał z jedenastu metrów Cezarego Misztę. Chociaż poznaniacy kończyli mecz w "dziesiątkę" po tym, jak w 90. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Mateusz Szczepaniak, to wynik nie uległ już zmianie.

Warta Poznań - Radomiak Radom 2:0 (0:0)
Bramki: Kupczak 67 (k), 83 (k)

Warta Poznań: Adrian Lis - Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Mariusz Rybicki, Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Robert Janicki (58. Adrian Laskowski), Michał Jakóbowski - Łukasz Spławski (75. Mateusz Szczepaniak)

Radomiak Radom: Cezary Miszta - Damian Jakubik (86. Dominik Sokół), Mateusz Cichocki, Meik Karwot, Dawid Abramowicz - Leandro (86. Merveille Fundambu), Michał Kaput, Mateusz Michalski, Rafał Makowski, Adam Banasiak (71. Maciej Górski) - Damian Nowak

Żółte kartki: Trałka, Kieliba, Grobelny, Szczepaniak, Jakóbowski, Laskowski - Kaput, Leandro, Górski

Czerwona kartka: Szczepaniak (90, za drugą żółtą)

TO PEWNE? Artur Boruc zamieścił wymowny wpis na Instagramie

NOWY TRENER! Były asystent Adama Nawałki poprowadzi klub z Ekstraklasy

POWRÓT PO LATACH! Były reprezentant Polski w Śląsku Wrocław

ZOBACZ skrót meczu Warta Poznań - Radomiak Radom

Skrót meczu Warta Poznań - Radomiak Radom

Autor: Polsat Sport Skrót meczu Warta Poznań - Radomiak Radom Link: Skrót meczu Warta Poznań - Radomiak Radom