Hitowy transfer w Ekstraklasie. Były reprezentant Polski wrócił do Śląska Wrocław! [WIDEO]

2020-07-31 19:19 MaSz
Waldemar Sobota
Autor: CYFRA SPORT

W poprzednim sezonie byli rewelacją Ekstraklasy. Jednak słabszy finisz sprawił, że zajęli w lidze dopiero piąte miejsce i nie zakwalifikowali się do europejskich pucharów. Przed nową edycją władze Śląska są bardzo aktywne na transferowym rynku. Teraz piłkarzem wrocławskiej drużyny został Waldemar Sobota.

Dla byłego skrzydłowego reprezentacji Polski to powrót do Śląska, w którym przed laty był wielką gwiazdą. To właśnie z nim w składzie wrocławski zespół sięgnął w 2011 roku po wicemistrzostwo, a w kolejnym sezonie zdobył tytuł. Później Waldemar Sobota wyjechał do Belgii. Grał w Brugge, skąd wiosną 2015 roku przeniósł się do FC Sankt Pauli. W tym drugoligowym niemieckim klubie spędził pięć i pół roku. Po zakończeniu poprzednich rozgrywek niemiecki klub nie przedłużył z naszym graczem umowy. W tej sytuacji wrócił do Polski.

Jagiellonia zwalnia i zatrudnia. Piłkarz roku na Łotwie przeniósł się na Podlasie

Waldemar Sobota podpisał kontrakt na dwa lata. Jest w nim zapis o możliwości przedłużenia o kolejny rok. - Towarzyszą mi wielkie emocje i nie mogę doczekać się, kiedy ponownie wybiegnę na boisko w koszulce Śląska - czytamy wypowiedź Soboty na oficjalnej stronie Śląska. - Mam duży sentyment do tego klubu i przez ostatnie siedem lat starałem się śledzić wszystkie doniesienia na temat WKS-u. Chcę jednak podkreślić, że jestem tu dlatego, bo znów chciałbym osiągać z tą drużyną sukcesy - zapowiedział nowy nabytek wrocławskiej drużyny.

Bardzo wymowny wpis Artur Boruca. Ta decyzja jest już pewna!

Najnowsze