Dzieje się w Jagiellonii! Bogdan Zając przejmuje rządy w ekipie z Podlasia

2020-07-31 19:43
Bogdan Zając
Autor: Cyfrasport Bogdan Zając

Ósme miejsce na zakończenie poprzedniego sezonu nie usatysfakcjonowało władz klubu. W efekcie w Jagiellonii mamy gorący okres. Z klubem pożegnał się już trener Iwajło Petew. Jednak klub z Białegostoku już ma nowego szkoleniowca. Został nim Bogdan Zając. Czy pod jego rządami drużyna dołączy do czołówki Ekstraklasy?

W nowym sezonie ekipę z Podlasia będzie prowadził Bogdan Zając, który w reprezentacji Polski był asystentem selekcjonera Adama Nawałki. Zając podpisał umowę na rok. Jest w niej zapis o możliwości prolongaty na kolejny sezon. Wszystko zależy od wyników. To będzie jego pierwsza samodzielna praca. Przed laty dwa razy miał okazję prowadzić w lidze piłkarzy Górnika Zabrze. Wtedy zastępował trenera Adama Nawałkę. W jego sztabie będą pracowali: Jarosław Tkocz - trener bramkarzy, Gerard Juszczak - asystent, analityk, Stanisław Gadziński - trener przygotowania motorycznego.

Jagiellonia zwalnia i zatrudnia. Piłkarz roku na Łotwie przeniósł się na Podlasie

Po podpisaniu kontraktu Bogdan Zając powiedział. - W Ekstraklasie prowadziłem zespół w dwóch spotkaniach - przypomniał nowy szkoleniowiec, którego wypowiedź czytamy na oficjalnej stronie Jagiellonii. - Wcześniej prowadziłem też zespół juniorski, z którym wywalczyliśmy awans do najwyższej ligi w ich kategorii wiekowej. Nie jestem zatem nowicjuszem. Byłem ponadto przez wiele lat prężnie działającym trenerem u boku Adama Nawałki. Robiłem odprawy, analizy, na bieżąco prowadziłem zajęcia, takie rzeczy nie są mi obce. Teraz mam szansę wykazać się sam. Przeszedłem dobrą szkołę u trenera. Myślę, że jestem gotowy. (...) Pierwszy mecz rozegramy z Górnikiem Zabrze w ramach Pucharu Polski, drugi w lidze, z Wisłą Kraków. To są kluby bliskie mojemu sercu. Czekamy już na moment kiedy będziemy mogli wyjść na boisko i walczyć z przeciwnikiem o wygraną - podkreślił nowy szkoleniowiec białostoczan na klubowym portalu.

Hitowy transfer w Ekstraklasie. Były reprezentant Polski wrócił do Śląska Wrocław!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze