Wieczysta Kraków

i

Autor: Cyfrasport Wieczysta Kraków

Krakowianie reagują na falstart sezonu

Wieczysta zwolniła Smudę i szybko znalazła następcę. To znane nazwisko w polskiej piłce

2022-09-02 18:13

Wieczysta pożegnała się z Franciszkiem Smudą i ponoć bardzo szybko znalazła sobie nowego szkoleniowca. Trzecioligowy beniaminek szuka impulsu, bowiem nie tak w Krakowie wyobrażano sobie start sezonu. Sławomir Peszko i spółka po pięciu kolejkach zajmują siódme miejsce w swojej trzecioligowej grupie z ośmioma punktami na koncie. Będący często blisko krakowskiego futbolu Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski poinformował, że Wieczysta postawiła na kolejne znane nazwisko.

Wieczysta, choć jeszcze ma daleko do ekstraklasy, od kilku lat jest klubem obok którego kibice nie przechodzą obojętnie. Klub przejął bogaty biznesmen Wojciech Kwiecień i szybko zdążył pomóc mu zostać trzecią siłą w Krakowie. Systematycznie inwestuje w Wieczystą, inwestuje przede wszystkim w skład, robiąc głośne transfery. W Krakowie w żółtych strojach grają wspólnie choćby Sławomir Peszko, Radosław Majewski czy Thibault Moulin. Wieczysta jeszcze niedawno grała w A-klasie, a w tym roku wygrała IV ligę, w trzeciej jednak zaczęły się schody.

Przeciętnym początkiem rozgrywek III ligi posadą przypłacił Franciszek Smuda. Legendarny szkoleniowiec pożegnał się z Wieczystą po pięciu kolejkach sezonu 2022/2023. Krakowianie zainkasowali osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażka) i zajmują siódme miejsce. "Informujemy, że dzisiaj za porozumieniem stron kontrakt z Wieczystą rozwiązał trener Franciszek Smuda. Dziękujemy za dotychczasowy wkład w wyniki pierwszej drużyny" - napisał kilka dni temu klub na Twitterze.

Były szef Bayernu Monachium wyznał, jak przyjmą Lewandowskiego. Mówi o Bogu Futbolu

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 3

Smuda pracował z Wieczystą 13 miesięcy, od lipca 2021 roku. Wywalczył awans do III ligi i wygrał z klubem Małopolski Puchar Polski. Jego obowiązki miał przejąć Maciej Musiał, ale postanowił pozostać w Garbarni Kraków. Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski, na co dzień zajmujący się sprawami społecznymi, poinformował, że szkoleniowcem Wieczystej ma zostać Krzysztof Brede. "....przyjeżdża dziś do Krakowa na rozmowy z szefostwem Wieczystej. Na 99 proc. zastąpi zwolnionego w weekend Franciszka Smudę" – napisał Jadczak, którego obycie w krakowskim futbolu znane jest głównie z powodu wielu materiałów i książce o Wiśle Kraków oraz jej pseudokibicach.

Czy Lechia Gdańsk tonie? Zdecydowana opinia Jarosława Bieniuka

Brede ma 41 lat, a szkoleniową karierę rozpoczął 10 lat temu w Lechii Gdańsk. Tam był asystentem, był nim również w Jagiellonii. Ostatnio pracował jako główny trener w Chojniczance i Podbeskidziu Bielsko-Biała. Od dwóch lat pozostawał jednak bez pracy.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze