Lech Poznań

Autor: CyfraSport Lech Poznań

Wielkie kontrowersje po meczu Raków - Lech. Ostry komentarz rzecznika: "G**** mnie to interesuje"

2019-08-25 11:35

Spotkanie szóstej kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Lechem Poznań jeszcze przez wiele dni będzie komentowane przez ekspertów i kibiców. Kontrowersje wywołane przez zespół sędziujący mecz skomentował w ostrych słowach rzecznik prasowy Kolejorza, Maciej Henszel.

Zastrzeżenia do pracy Mariusza Złotka po meczu Raków - Lech ma wielu kibiców polskiej ligi. W sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy nie zabrakło wielu kontrowersyjnych decyzji, które były szeroko komentowane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Swoje trzy grosze do dyskusji dorzucił także rzecznik klubu, Maciej Henszel.

Pod wpływem emocji nie zabrakło też ostrych, podszytych ironią słów. - Mój komentarz będzie bardzo krótki: milczenie będzie Złotkiem... - napisał najpierw, by potem dolać więcej oliwy do ognia. Rzecznik opublikował na swoim profilu dwa ujęcia z dwóch różnych spotkań, w których arbitrzy podjęli dwie zupełnie inne decyzje.

- Dwie bliźniacze sytuacje, dwie różne decyzje. Jutro oczywiście będzie tłumaczenie, że ten dostał w prawą rękę, ten w lewą, ten się zasłaniał, ten nie, ten patrzył akurat w księżyc, a ten nie. G*** mnie to interesuje - dziś zatrzymał strzał lecący do bramki i tyle w temacie - napisał Henszel.

Lech do przerwy w meczu z Rakowem prowadził 2:0, by po rozpoczęciu drugiej odsłony stracić dwie bramki. Dla częstochowian gole strzelał Petr Schwarz. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 3:2 dla Kolejorza ustalił Christian Gytkjaer.