Koronawirus w Legii Warszawa? Superpuchar odwołany. Blady strach padł na zawodników

2020-08-08 13:47 RPS
Koronawirus w Polsce. Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk jest zakażony!
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Koronawirus w Polsce. Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk jest zakażony!

Koronawirus w sztabie Legii Warszawa? Niestety, zaplanowany na niedzielę mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią nie odbędzie się. Ma to związek z podejrzeniem zakażenia COVID-19 u członka sztabu stołecznego zespołu. Sęk w tym, że klub poinformował w sobotę, że… wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu są zdrowi. Na piłkarzy mistrza Polski padł blady strach.

W meczu o Superpuchar tradycyjnie mierzy się mistrz kraju, czyli Legia Warszawa ze zdobywcą Pucharu Polski – Cracovią. Spotkanie było zaplanowane na niedzielę na godzinę 20 na stadionie przy ulicy łazienkowskiej, ale mecz został odwołany. Poinformował o tym w mediach społecznościowych Zbigniew Boniek. „Za chwilę będzie oficjalnie… niestety jutrzejszy mecz o Superpuchar się nie odbędzie.” – napisał na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Manchester City - Real Madryt: Skrót meczu Ligi Mistrzów [WIDEO]

Wcześniej mówiło się o takiej możliwości, ponieważ u jednego z członków sztabu Legii zachodziło podejrzenia zakażenia. Klub poinformował jednak, że dodatkowy test dał wynik ujemny:

Informujemy, że w związku z podejrzeniem zakażenia COVID-19 przez jednego z członków sztabu, niezwłocznie przeprowadziliśmy badania i wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu mają wyniki ujemne i są zdrowi. Osoba z podejrzeniem została odizolowana od drużyny i przeszła dodatkowe badania, które również dały wynik ujemny” – czytamy w komunikacie klubu.

Słowak Erik Jirka opuszcza Polskę. Gdzie zagra były piłkarz Górnika Zabrze?

W sobotę po południu pojawił się komunikat PZPN-u w tej sprawie:

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz o Superpuchar Polski, w którym mistrz kraju, Legia Warszawa, miała zmierzyć się 9 sierpnia 2020 roku ze zdobywcą Pucharu Polski, Cracovią, zostaje odwołany. Ma to związek z faktem ujawnienia przypadku zakażenia koronawirusem u członka sztabu klubu Legia Warszawa.

Podjęta decyzja ma na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz w trosce o zbliżający się start rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Zgodnie z procedurami, wykluczenie potencjalnego zakażenia można uzyskać dopiero po przeprowadzaniu dwóch testów wymazowych w odstępie 7 dni" - czytamy w komunikacie.

Najnowsze