Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Wynik: 0:1. Lechia zdobyła Wawel! Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2011-08-27 19:36

Sensacja w Krakowie! W "meczu przyjaźni" Wisły z Lechią nie było sentymentów. Faworyzowani mistrzowie Polski nie zdołali na własnym stadionie pokonać gdańszczan. Po niepowodzeniu w eliminacjach Ligi Mistrzów, tym razem "Biała Gwiazda" musiała przełknąć gorycz porażki w T-Mobile Ekstraklasie. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gości Piotr Wiśniewski (29 l.).

Zapis relacji na żywo:

19:52

Lechia Gdańsk sensacyjnie ogrywa w Krakowie Wisłę 1:0!

19:52

90+4 min. Arbiter kończy mecz.

19:50

90+2 min. Zmiana w ekipie z Gdańska: Mateusz Łuczak za Ivansa Lukjanovsa.

19:49

90+1 min. Melikson uderza mocno sprzed pola karnego - niewiele się pomylił!

19:47

89 min. Melikson posyła spadającą piłkę na głowę Bitona, ale ten zachowuje się fatalnie i marnuje dogodną sytuację.

19:45

87 min. Zamieszanie w polu karnym Lechii! Kolejne strzały odbijają się od piłkarzy z Gdańska!

19:44

87 min. Dośrodkowanie krakowian wybija na "róg" Deleu.

19:42

84 min. Niesamowity Pareiko! Po zaskakującym strzale Lukjanovsa piłka odbiła się od jednego z wiślaków i leciała górą prosto do bramki! Estończyk wykazał się niezwykłym refleksem.

19:41

84 min. Zmiana w Lechii. Jakub Popielarz wchodzi za Mateusza Machaja.

19:40

82 min. Machaj uderza z 30 metrów! Piłkę na "róg" końcami palców wybija Pareiko!

19:39

80 min. Lechia gra bez kompleksów. Mocny strzał Dawidowskiego znowu z trudem odbił w bok Pareiko. Chwilę później Dawidowski zobaczył żółtą kartkę, za przerwanie akcji wiślaków.

19:34

75 min. Lechia "rozklepana" w polu karnym! Garguła podał do Bitona, a ten odegrał na lewo do Genkowa, który był w doskonałej sytuacji. Piłka musnęła tylko "długi słupek"!

19:31

73 min. Opatrywany był także Wiśniewski, ale już obaj piłkarze wracają do gry.

19:30

72 min. Niebezpieczny kontratak gdańszczan. Machaj pobiegł prawym skrzydłem i idealnie dograł przed bramkę do Wiśniewskiego. Niebezpieczeństwo ofiarnym wyjściem zażegnał Pareiko, który leży na murawie...

19:29

71 min. Gra ciągle toczy się w polu karnym Lechii. Czy "Biała Gwiazda" sforsuje ten mur?

19:27

69 min. Wiślakom brakuje ostatniego zagrania, by móc myśleć o wyrównaniu.

19:24

67 min. Teraz Wisła napiera. Mamy rzut rożny.

19:24

66 min. Melikson dośrodkowuje w środek pola karnego, tam po nieporozumieniu bramkarza z obrońcą przed szansą mógł być Biton, ale sam był zaskoczony sytuacją!

19:23

65 min. Kolejne dwie zmiany w Wiśle: Andraż Kirm za Patryka Małeckiego, a Łukasz Garguła pojawia się w miejsce Ivicy Ilieva.

19:22

65 min. Wisła próbuje odrobić straty, ale na razie robi to w bardzo słabym stylu...

19:20

62 min. Sobolewski decyduje się na strzał sprzed pola karnego! Było blisko!

19:18

60 min. Iliev po rzucie rożnym strzela... na wiwat!

19:15

57 min. Cwetan Genkow zmienia Gervasio Nuneza.

19:15

57 min. Lechia idzie za ciosem! Tym razem lewą flanką popędził Andriuskevicius, dograł tuż przed bramkę do Wiśniewskiego. Strzał z najbliższej odległości cudem zatrzymał Pareiko!

19:13

54 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII!!! Airapetian zagrał długą piłkę po ziemi do Lukjanovsa, który wyprzedził Diaza, wpadł w pole karne Wisły i strzelił - jego uderzenie sparował jeszcze Pareiko, ale piłka spadła wprost pod nogi Wiśniewskiego, który z najbliższej odległości trafił do pustej bramki!

19:10

53 min. Drużyna z Gdańska pozwala sobie na coraz odważniejsze ataki.

19:09

51 min. "Gorąco" pod bramką Wisły! Wiśniewski podał przed pole karne do Lukjanovsa, a ten strzelił mocno i precyzyjnie - piłka minimalnie minęła słupek!

19:08

50 min. Największe wrażenie przy Reymonta robi na razie... doping.

19:05

47 min. Gospodarze szybko rozgrywają rzut wolny. Po akcji Ilieva z Meliksonem, ten drugi decyduje się na mocny strzał. Tym razem niecelny, ale niezła akcja krakowian.

19:03

46 min. Wisła zaczyna drugą część spotkania.

19:01

Zawodnicy wracają na boisko.

18:47

45+1 min. Sędzia kończy pierwszą połowę.

18:46

45 min. Świetne dośrodkowanie Małeckiego pod bramkę - Biton był o krok od pokonania bramkarza, po sięgnięciu piłki czubkiem buta!

18:44

44 min. Tym razem nikt nie miał szansy dojść do źle wykonanej wrzutki.

18:44

43 min. Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowuje Lukjanovs, a piłke głową wybija Chavez - będzie następny "róg".

18:43

42 min. Maor Melikson szybki jak błyskawica! Został sfaulowany przez przeciwnika - mimo, że zaczynał bieg będąc daleko z tyłu. Po szybkim rozegraniu Izraelczyka, Iliev z najbliższej odległości trafia obok słupka!

18:41

40 min. Rozpędzony Marcin Pietrowski łatwo poradził sobie z Diazem i zatrzymał się dopiero tuż przed polem karnym - na niezłomnym Chavezie.

18:38

38 min. Na razie mamy "mecz przyjaźni" i wynik przyjaźni... Bliżej strzelenia gola są wiślacy, ale brakuje im dokładności.

18:36

36 min. Małecki "rwie" lewą stroną, ale próba wrzutki ląduje na nogach obrońcy.

18:34

33 min. Wisła naciska. Lechia zamknięta w okolicach własnej "szesnastki".

18:33

32 min. Rzut wolny dla Wisły. Rozegranie na skrzydło, wrzutka Diaza i niecelny strzał głową Ilieva - tak wyglądały ostatnie sekundy.

18:32

31 min. Wiśniewski zabrał pilkę Ilievowi i przebiegł pół boiska, ale chyba zabrakło mu sił, bo nieudolnie próbował wymusić faul po starciu z Chavezem.

18:30

29 min. Melikson podaje w pole karne do Bitona, ale ten nie trafia czysto w piłkę - naciskany przez obrońcę!

18:28

27 min. Tempo meczu nieco spadło...

18:26

25 min. Niesamowita atmosfera na trybunach. To naprawdę mecz przyjaźni. Kibice wspólnie dopingują obie drużyny!

18:25

24 min. Dużo walki w środku boiska. Żaden zespół nie może przebić się pod pole karne.

18:21

21 min. Niezawodny dziś Chavez razem z Paljiciem powstrzymują atak Lukjanovsa.

18:20

20 min. Melikson zagrał do środka pola karnego z lewej strony, Małkowski nieporadnie odbił piłkę i niewiele brakowało, by dopadł do niej któryś z wiślaków. Najsprytniejszy okazał się jednak Lukjanovs.

18:19

18 min. Agresywny pressing Wisły. David Biton przejął piłkę, minął dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim - tuż za linią środkową.

18:17

16 min. Złe rozegranie tego fragmentu przez krakowian mogło zaowocować groźną kontrą, ale skończyło się na strachu.

18:16

15 min. Teraz "róg" dla wiślaków. Piłka gdzieś po drodze otarła się o któregoś z piłkarzy Lechii i będzie kolejny rzut rożny.

18:14

14 min. Rzut wolny dla gości. Przy piłce Machaj... Mocno bitą wrzutkę końcami palców odbija na bok zasłonięty Pareiko! Dobitka gdańszczan trafia tylko w boczną siatkę!

18:12

12 min. Szansa dla Lechii. Piłka w polu karnym spadała wprost pod nogi Wiśniewskiego, a ten huknął z woleja, ale... kilkanaście metrów nad bramką Wisły!

18:10

10 min. Dośrodkowanie Airapetiana otwartą dłonią wybija przed siebie Pareiko.

18:09

9 min. Lechia będzie grać z rzutu rożnego.

18:08

8 min. Dośrodkowanie Paljicia z prawej strony boiska z kłopotami zatrzymuje Małkowski.

18:07

6 min. Rzut rożny bez efektu. Z kontratakiem ruszają goście. Akcję niecelnym uderzeniem po ziemi kończy Mateusz Machaj.

18:06

5 min. Przewaga krakowian - to oni utrzymują się przy piłce i konstruują kolejne ataki. Po zagraniu Meliksona wzdłuż bramki Lechii do piłki dopada Małecki, holuje ją i strzela. Piłka po rykoszecie wychodzi na "róg".

18:04

3 min. Dobre mocne podanie do Meliksona w pole karne, ale ten nie zdołał opanować piłki. Po interwencji obrońców - rzut rożny dla wiślaków, zakończony strzałem Ilieva wprost w ręce Małkowskiego.

18:03

2 min. Maor Melikson zaczyna szaleć na prawym skrzydle.

18:00

1 min. Rozpoczęli gdańszczanie.