Wisła Płock - Legia Warszawa

Autor: Cyfrasport Wisła Płock - Legia Warszawa

Wisła Płock - Legia: Trzy punkty dla mistrza. Tomas Pekhart bohaterem [WYNIK]

2020-09-11 22:26

Legia Warszawa wróciła na zwycięską ścieżkę. W 3. kolejce PKO Ekstraklasy pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 1:0. Bohaterem meczu okazał się Tomas Pekhart, który strzelił zwycięskiego gola. Czech jest jedynym piłkarzem Legii Warszawa, który jak na razie trafia w lidze.

Piłkarze Legii Warszawa przegrali dwa ostatnie mecze, z Omonią Nikozja i Jagiellonią Białystok, więc liczyli, że w piątek wrócą na zwycięską ścieżkę. - Mieliśmy czas, by przeanalizować to, co do tej pory się wydarzyło. Za nami pięć spotkań - pierwszy materiał do analizy i pierwsze elementy do poprawy, nad którymi pracowaliśmy. Potrzebowaliśmy tego okresu, by część piłkarzy wróciła do pełnego treningu. To największa wartość - tłumaczył trener Aleksandar Vuković.

Antolić poza kadrą Legii na mecz z Wisłą Płock. A więc transfer?! SE bada sprawę

Kluczowa okazała się 30. minuta. To wtedy Filip Mladenović dośrodkował w pole karne, gdzie Tomas Pekhart uprzedził Alana Urygę i głową skierował piłkę do siatki. Dla Czecha było to czwarte trafienie w tym sezonie PKO Ekstraklasy. To na razie jedyny piłkarz Legii Warszawa, który strzela gole w lidze... Goście dominowali w pierwszej połowie, jednak nie przełożyło się to na kolejne gole. Po przerwie spotkanie się wyrównało. Goście zdołali utrzymać jednobramkowe prowadzenie i wrócili na zwycięską ścieżkę.