Filip Starzyński, Zagłębie Lubin

Autor: CYFRA SPORT Filip Starzyński

Wisła Płock zatrzymana! Zagłębie Lubin wygrało po golu w doliczonym czasie gry!

2018-04-28 19:49

Wisła Płock pokonana! Piłkarze Jerzego Brzęczka przegrali na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1:2. Gola na wagę trzech punktów dla Miedziowych zdobył, w doliczonym czasie gry, Filip Starzyński. To pierwsza porażka Nafciarzy od 27 lutego 2018 roku.

Wisła Płock przed meczem ambicje miała ogromne. Nafciarze nie ukrywali już, że ich celem jest zagranie w Lidze Europy. Seria udanych spotkań dała im miejsce na czele ligowej tabeli w 2018 roku. Podopieczni Jerzego Brzęczka do sobotniego spotkania z Zagłębiem Lubin byli lepsi od Lecha Poznań i Legii Warszawa. Po zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze stali się głównym kandydatem do podiu, obok Jagielloni Białystok, a także duetu poznańsko-warszawskiego.

Sobotnie spotkanie zaczęło się dla Nafciarzy znakomicie. Już w 30. minucie Nico Varela najpierw wywalczył rzut karny, a potem sam go wykorzystał i wyprowadził rewelację ligi na prowadzenie. To był świetny fragment w wykonaniu płoczczan. Znakomite spotkanie rozgrywał Semir Stilić, w polu karnym sporo zamieszania robił Damian Byrtrek, a w środku pola piłki rozdzielał Dominik Furman.

Miedziowi w pierwszych minutach mieli spore problemy. Wyróżniał się tylko Filip Starzyński, którego centry z rzutów wolnych sprawiały sporo problemu płoczczanom. W 37. minucie stan zawodów wyrównał Patryk Tuszyński, który wykorzystał podanie Jakuba Maresa.

Po przerwie to Wiślacy byli stroną dominującą. Kilka razy w pole karne gości przedarł się Jose Kante. Jego uderzenia obronił jednak Dominik Hładun. Wiślacy z upływem czasu tracili impet, a w doliczonym czasie gry popełnili błąd. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką, którego wykorzystał wspomniany wcześniej Starzyński. Los oddał im to, co zabrał tydzień wcześniej, gdy byli lepszym zespołem, ale nie potrafili pokonać bramkarza Lecha Poznań i ostatecznie na swoim obiekcie przegrali z Kolejorzem.

Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)
Bramki: Varela 30 (k) - Tuszyński 37, Starzyński 90 (k)

Wisła Płock: Thomas Daehne 3 - Cezary Stefańczyk 2, Damian Byrtek 3, Adam Dźwigała 3, Arkadiusz Reca 3, Dominik Furman 4, Damian Szymański 3, Nico Varela 4, Semir Stilić 4, Jakub Łukowski 2 (67' Konrad Michalak), Jose Kante 4

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun 5 - Alan Czerwiński 3, Lubomir Guldan 3, Maciej Dąbrowski 3, Sasa Balić 3, Filip Jagiełło 3, Mateusz Matras 2 (61' Adam Matuszczyk), Jarosław Kubicki 3, Filip Starzyński 5, Patryk Tuszyński 4 (84' Łukasz Moneta), Jakub Mares 4 (73' Arkadiusz Woźniak)